Basel 2013: Glashütte Original Sixties Midnight Blue

Inspirowana latami 60-tymi kolekcja Sixties manufaktury Glashütte Original doczeka się uwspółcześnionej kolorystycznie wersji w modnym błękicie.

Pokazana po raz pierwszy w roku 2007 kolekcja Senator Sixties okazała się sporym sukcesem. Zegarki zostały entuzjastycznie przyjęte przez rynek i konsumentów, a – z naszego punktu widzenia – model Sixites Panorama Date zapracował na tytuł „Najlepszego Zegarka Klasycznego” debiutanckiej edycji Zegarka Roku a.d.2010. Na rozpoczętą właśnie Bazyleę (BaselWorld 2013) Glashütte Original przygotowało nową wersję modeli Sixties i Sixties Panorama Date – w modnym odcieniu niebieskiego.

Sixties Midnight Blue
Sixties Midnight Blue

Wedle manufaktury nowy kolor zegarków to „Midnight Blue” czyli coś na kształt naszego granatu. W barwie tej wykonana są (galwanizowane we własnej fabryce) tarcze z subtelnym szlifem słonecznym oraz paski (skóra aligatora) obu modeli. Cyferblaty dopełniają „wyżłobione” indeksy i polerowane, stalowe wskazówki. W wersji Panorama Date także granatowy dysk datownika z białą czcionką.

Sixties Panorama Date
Sixties Panorama Date
Sixties
Sixties

Stalowe koperty zegarków mają odpowiednio 39 i 42mm średnicy i po dwa szafirowe, wypukłe szkiełka. Modele bez daty napędza automatyczny kaliber 39-52, wariant z datą to numer 39-47. Oba maja po 40h rezerwy chodu, centralne sekundniki i ręcznie aplikowane dekoracje na czele z masą zamachową wahnika z 21ct różowego złota (widoczne przez okienko dekla).

Sixties Panorama Date
Sixties Panorama Date

Zdjęcia live tych i pozostałych nowości Glashütte Original pokażemy już wkrótce.

Źródło: Glashütte Original
Opracowanie: Łukasz Doskocz