BASEL 2010: ML Pontos Chronograph Rectangulaire Full Black

Po zaprezentowanym w ubiegłym roku modelu Pontos Chronograph Full Black, teraz przyszła kolej na kwadratowy model z najpopularniejszej rodziny marki Maurice Lacroix. Zegarek wraz z innymi nowościami zostanie zaprezentowany an tegorocznym BASELWORLD.

Podobnie jak wersja w okrągłej kopercie, tak teraz kwadratowy przedstawiciel linii Pontos zostanie zaprezentowany w ultra sportowej, nowoczesnej i wyrazistej stylistycznie wersji Full Black – czyli w czarnej kopercie z czarną tarczą. Sama koperta, mierząca dokładnie 38.21×42.85mm został pokryta powłoką ceramiczną przy wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

foto: mauricelacroix.com
foto: mauricelacroix.com

Czarna, matowa obudowa kryje w sobie – jakże by inaczej – czarną tarczę. Jedynym kontrastującym elementem są delikatne, białe elementy takie jak podziałki indeksów oraz wypełnione masą luminescencyjną końcówki wskazówek ułatwiające dokładne odczytanie czasu. Na tarczy ulokowana jest mała sekunda (na godzinie 9), tarcze chronografu (30-minutowa na godzinie 12 i 12-godzinna na godzinie 6) oraz czarne, ładnie komponujące się z ogólną stylistyką okienko daty na godzinie 3.

foto: mauricelacroix.com
foto: mauricelacroix.com

Zegarek napędza automatyczny kaliber ML 112 widoczny przez dekiel z szafirowego szkła. Bazujący na doskonale znanym Valjoux 7750 mechanizm, pracuje z częstotliwością 28.800 wahnięć/h i gwarantuje 46h rezerwy chodu. Od strony estetycznej kaliber jest bardzo ładnie wykończony szlifami, perłowaniami i ozdobionym pasami Genewskimi wahnikiem. Wszystkie większe komponenty pokryte są rodem nadającym im grafitowo-szary kolor.

Sportowy charakter zegarka idealnie podkreśla gruby, czarny, gumowy pasek z wytłoczonym logo marki oraz zapięciem na trzpień – również pokrytym czarną ceramiką. Wpisujący się w nieustannie panującą modę na „czarne” czasomierze zegarek Pontos Chronograph Rectangulaire Full Black, będzie jedną z wielu nowości, jakie dane nam będzie obejrzeć podczas rozpoczynających się już za 10 dni targów w Bazylei. I moim zdaniem jest to najciekawszy model z całej „kwadratowej” linii Pontos.

źródło: Maurice Lacroix
tłumaczenie i opracowanie: Łukasz Doskocz