Baltic Aquascaphe [dostępność, cena]

Kickstarterowa marka Baltic lada dzień ruszy ze swoim kolejnym projektem zegarkowym, ponownie inspirowanym stylistyką vintage. Aquascaphe przypomina divery żywcem wyjęte z połowy ubiegłego stulecia, z ich wszystkimi smaczkami.

Doskonale pamiętam, jak rok temu pierwszy raz pisaliśmy o nowej marce Baltic. Projekt Francuza (polskiego pochodzenia) Etienne’a Maleca zobaczyłem na Instagramie (dzięki świetnie zbudowanej strategii promocyjnej), a następnie przybliżyłem go Wam klika dni przed startem kampanii na platformie Kickstarter, po czym z nieukrywaną przyjemnością patrzyłem, jak marka zbiera ponad 500.000EUR(!) na start swojej przygody. Niebawem Baltic znowu spróbuje podbić Kickstartera projektem o nazwie Aquascaphe – i ma wszelkie zadatki na to, by powtórzyć premierowy sukces.

Baltic Aquascaphe
Baltic Aquascaphe

W telegraficznym skrócie Aquascaphe – jak sama nazwa sugeruje, zegarek związany z wodą – jest zbudowanym na bazie poprzednich modeli marki (HMS i Bicompax) nurkiem o prostej, klasycznej, old-schoolowej estetyce, gabarytach i detalach. Zrobiony ze stali zegarek ma 39 mm średnicy, 12 mm grubości i wodoszczelność na poziomie 200m. Koperta, wykończona satynowaniem, od dołu zamknięta została pełnym deklem z wygrawerowanym laserowo nurkiem na tle morskich fal. Od góry wieńczy ja obrotowy, nurkowy bezel z wkładką z szafirowego szkła. Z tego samego typu szkła zrobiony jest mocno profilowany front. Pod nim z kolei zamknięto chropowatą tarczę, z wyciętymi w niej trójkątnymi indeksami na godz.3, 6 i 9 (trochę jak sandwich dial u Panerai) oraz okrągłymi indeksami z luminowy i trójką prostych, stalowych wskazówek.

Baltic Aquascaphe
Baltic Aquascaphe
Baltic Aquascaphe
Baltic Aquascaphe

Aquascaphe dostępny będzie w trzech wariantach: black & silver, black & cream oraz blue & gilt. W każdym z nich zestawiony został z nową, stylizowaną, stalową bransoletą „beads of rice”, z mikroregulowanym zapięciem. Każdy, kto zamówi zegarek w przedsprzedaży, otrzyma dodatkowo czarny, gumowy pasek tropic.

Mechanicznie Aquascaphe to wykorzystana w poprzednich modelach, automatyczna Miyota 9039 z 42h rezerwą chodu.

Baltic Aquascaphe
Baltic Aquascaphe
Baltic Aquascaphe
Baltic Aquascaphe
Baltic Aquascaphe

Kicstarterowa kampania Baltica Aquascaphe ruszy dokładnie 21 listopada o 16:00 (link – TUTAJ) i potrwa 30 dni. W przedsprzedaży zegarek kosztować będzie 485 EUR (~2 080 PLN) na gumowym pasku oraz 550 EUR (~2 360 PLN) z bransoletą oraz paskiem w zestawie. Cena regularna to odpowiednio 579 EUR i 659 EUR. Pierwsi klienci swoje egzemplarze dostaną w czerwcu 2019.

Baltic Aquascaphe

Producent Baltic
Nazwa modelu Aquascaphe
Mechanizm z automatycznym naciągiem
Symbol mechanizmu Miyot 9039
Rezerwa chodu (h) 42
Tarcza czarna, niebieska
Koperta stal
Średnica (mm) 39
Wysokość (mm) 12
Wodoszczelność 200m
Pasek bransoleta, gumowy