Autodromo Group B Series 2 [dostępność, cena]

Amerykańska marka Autodromo w swoich zegarkach mocno inspiruje się złotą erą motoryzacji. Najnowszy model w kolekcji to odświeżona wersja Group B, dostępna ze zintegrowaną bransoletą… i całą masą akcentów w stylu vintage.

Autodromo to jedna z tych małych, niezależnych, butikowych marek zegarkowych, które tak lubimy za ich kreatywność, wizję i realizowanie pasji. W żaden sposób nie da się ich porównać do dużych, branżowych graczy, ale jedno jest pewne – mają dużo nieskrępowanego niczym stylu. Mówiąc krótko, robią co chcą licząc przy tym, że ich zaangażowanie i pomysły kupią potencjalni klienci. O Autodromo, marce założonej przez Bradleya Price’a w Nowym Jorku, pisaliśmy już przy okazji premiery modelu Stradale – przypomnicie sobie TUTAJ. Group B Series 2 jest rozwinięciem pierwszej, najpopularniejszej kolekcji marki, nawiązujące do rajdowych samochodów pierwszej połowy lat 80-tych.

Autodromo Group B Series 2
Autodromo Group B Series 2

Dwuczęściowa konstrukcja koperty Group B zrobiona jest z tytanowej wkładki oraz stalowego zewnętrza. Całość mierzy 39 mm średnicy (50 mm lug-to-lug), ma 9,9 mm grubości i wodoszczelność na poziomie 50m. Od góry kopertę zamyka szafirowe szkło, a pod nim jeden z trzech wariantów kolorystycznych tarczy. Czarny cyferblat, mocno nawiązujący do liczników samochodowych, ma zestaw trzech stylizowanych wskazówek, długą, namalowaną podziałkę minutową i małe logo marki na wysokości godz.12. Wybrać można z trzech kolorów. Dwa podstawowe to biel i pomarańcz. Trzecia referencja, nazwana Night Stage II, ma aplikacje w barwie jaskrawej zielenie plus dodatkowy, zielony wzór kratki.

Autodromo Group B Series 2 Night Stage II
Autodromo Group B Series 2 Night Stage II

W przeciwieństwie do pierwotnej wersji Group B, nowa otrzymała zintegrowaną z kopertą, stalową bransoletę – polerowaną lub matową (w wersji Night Stage II). Z kolei w tytanowym wnętrzu koperty Autodromo zamknęło popularny wśród butikowych brandów, automatyczny kaliber Miyota 9015-3 z 42h rezerwą chodu.

Autodromo Group B Series 2
Autodromo Group B Series 2
Autodromo Group B Series 2

Group B Series 2 można kupić na stronie producenta, w przedsprzedażowej cenie 875USD (~3.290PLN). Finalnie zegarki kosztować będą o 100USD więcej, a do pierwszych klientów trafią z początkiem grudnia.

Autodromo Group B Series 2
Autodromo Group B Series 2

Autodromo Group B Stage 2

Producent Autodromo
Nazwa modelu Group B Stage 2
Mechanizm z automatycznym naciągiem
Symbol mechanizmu Miyota 9015-3
Rezerwa chodu (h) 42
Tarcza czarna
Koperta stal
Średnica (mm) 39
Wysokość (mm) 9,9
Wodoszczelność 50m
Pasek bransoleta
Cena (PLN) 3,290