Aukcje Rolex Submariner Steve’a McQueena trafi pod młotek

Po kilku spektakularnych aukcjach dom Phillips przeprowadzi kolejną, wyjątkową licytację. Pod aukcyjny młotek trafi egzemplarz Rolexa Submarinera, którego właścicielem był kiedyś sam Steve McQueen.

25 października Nowy Jork będzie świadkiem wyjątkowej aukcji zegarkowej. Phillips rękami Aurela Bacsa wypuści w kolekcjonerskie ręce kolejną partię wyjątkowych czasomierzy vintage, w tym jeden specjalny egzemplarz Rolexa Submarinera Ref.5513. Zegarek oryginalnie należał do legendy kina – Steve’a McQueena. Aktor kupił go prawdopodobnie w okolicach roku 1964, by dekadę później wygrawerować i podarować w prezencie swojemu dublerowi – Lorenowi Janesowi. Janes był uznanym w Hollywood kaskaderem i dublerem McQueena w łącznie 19 filmach.

Rolex Submariner Ref.5513 „Steve McQueen”
Rolex Submariner Ref.5513 „Steve McQueen”

Rzeczony Submariner wyjątkowy jest również z racji wygrawerowanej na deklu dedykacji – „Loren, The Best Damn Stuntman In The World, Steve”. To jedyny znany powszechnie zegarek McQueena z jego imieniem fizycznie umieszczonym na obudowie. Choć kwestią sporną pozostaje, czy aktor rzeczywiście nosił ten konkretny egzemplarz, jego wartość kolekcjonerska jest niepodważalna. Nawet mimo faktu, że kilka lat temu uległ poważnym uszkodzeniom w wyniku pożaru, który trawił przedmieścia Los Angeles i doszczętnie spalił dom Janesa. Rolex także nie oparł się ogniowi, na szczęście w stopniu który pozwolił na jego odrestaurowanie. Do zegarka dołączony jest certyfikat oraz oryginalna tarcza i wskazówki z pierwotnej wersji.

Rolex Submariner Ref.5513 „Steve McQueen” trafi na licytację domu Phillips 25 października. Szacowana cena to przedział między 300.000 a 600.000USD (~2.188.000PLN). Sukcesu Daytony Paula Newmana pewnie nie powtórzy, ale możemy spodziewać się kolejnego, wartego ponad milion Rolexa.

Rolex Submariner Ref.5513 „Steve McQueen”
Rolex Submariner Ref.5513 „Steve McQueen”