Vacheron Constantin Quai de l’Ile, teraz na niebiesko [cena]

Stalowa wersja Quai de l’Ile to tzw. entry level manufaktury z Genewy. Teraz przygodę z marką można będzie rozpocząć również od wersji w nieustająco modnym kolorze niebieskim.

Trendy trendami, moda modą, ale jedno jest pewne. Niebieskie zegarki na dobre wkomponowały się w branżowy krajobraz i już nie można o nich mówić, jak o przelotnym romansie. Biały w zegarkach kojarzy się z elegancją, czarny ze sportem. Niebieski idealnie wpasowuje się gdzieś pomiędzy, nadając czasomierzowi casualowego, niezobowiązującego charakteru. Quai de l’Ile – w stalowej wersji – testowaliśmy już dla Was obszernie TUTAJ. Zegarek zrobił na nas pozytywne wrażenie, głównie dzięki swojej nietypowej bryle i – było nie było – świetnej klasy mechanizmowi.

Vacheron Constantin Quai de l'Ile
Vacheron Constantin Quai de l’Ile

Niebieska wariacja na temat Quai de l’Ile jest dokładnie tym samym czasomierzem, co jego srebrno-biały brat z naszego testu, za wyjątkiem koloru oczywiście. Ten sam jest rozmiar koperty – 41mm – oraz zestaw wskazań, z analogowym datownikiem w centralnym punkcie cyferblatu. W środku tyka ta sama, automatyczna konstrukcja o numerze 5100 z 60h rezerwą chodu i Pieczęcią Genewską (nadawaną całemu, gotowemu zegarkowi).

Vacheron Constantin Quai de l'Ile
Vacheron Constantin Quai de l’Ile

Niebieski cyferblat nowej referencji ma białe aplikacje oraz stalowe wskazówki z luminową. Niebieski jest również zamocowany do koperty pasek. Uszyto go ze skóry aligatora i zestawiono z zatrzaskiwanym, stalowym motylkiem. W zestawie z zegarkiem nowy właściciel dostanie również niebieski pasek z gumy. Cena z metki to równe 16.200EUR (~70.000PLN).

Vacheron Constantin Quai de l'Ile
Vacheron Constantin Quai de l’Ile