Vacheron Constantin Overseas LE

„Blue is the new Black” to hasło już od dłuższego czasu kreujące jeden z silniejszych zegarkowych trendów. Swoje letnie, niebieskie propozycje pokazała właśnie manufaktura z Genewy.

Branża zegarkowa nie jest na szczęście tak podatna na zmienne trendy, jak jej modowy odpowiednik, co nie zmienia faktu, że swoje klimaty ma. Ostatnimi laty zmieniały się gabaryty czasomierzy (od małych, po gigantyczne, z powrotem do mniejszych średnic), pojawił szereg innowacyjnych materiałów i czerń jako kolor nie tylko cyferblatu, ale często dokładnie całego zegarka. Podobnie, choć w znacznie mniej radykalnym wymiarze, jest z kolorem niebieskim. Niebieskie akcenty, paski i cyferblaty znajdziemy w kolekcji praktycznie każdej marki, każdego segmentu rynku, także u Patka, Audemarsa i Vacherona. Ta ostatnia firma pokazała właśnie zestaw dwóch limitowanych referencji „sportowego” modelu Overseas w wersji blue.

Vacheron Constantin Overseas
Vacheron Constantin Overseas

Przygotowane jako casualowe zegarki na lato Overseasy – Automatic i Dual Time – mają 42mm, stalowe koperty z charakterystycznym, wypolerowanym bezelem, którego wzór inspirowany jest krzyżem maltańskim – logo manufaktury. Ciemnoniebieskie (wpadające w granat) tarcze z białymi aplikacjami mają indeksy i wskazówki z 18ct białego złota. Prostszy wariant to kaliber 1226 (40h rezerwy chodu, 4Hz) i wskazanie czasu plus okienko daty na wysokości godz.4:30.

Vacheron Constantin Overseas Dual Time
Vacheron Constantin Overseas Dual Time

Doposażony w komplikacje kaliber 1222 SC (40h rezerwy chodu, 4Hz) ma analogowy datownik (tarczka na godz.2), wskazanie drugiej strefy czasowej (tarczka na godz.6) ze wskaźnikiem dnia/nocy oraz rezerwę chodu (godz.10). Oba zegarki sprzedawane są z zestawem dwóch zapinanych na zatrzaskiwaną klamerkę z zabezpieczeniem pasków: granatowym aligatorem i granatową gumą.

Limitacja niebieskiego Overseasa liczyć sobie będzie 350, a Overseasa Dual Time 300 egzemplarzy.