TAG Heuer Connected Modular 41 – smartwatch w mniejszym rozmiarze

Do kolekcji smart-zegarków firmy TAG Heuer dołączy w tym roku model w rozmiarze 41 mm. To dobra wiadomość dla wszystkich posiadaczy mniejszych nadgarstków, dla których wariant 45 mm był zdecydowanie za duży.

TAG Heuer Connected to odpowiedź stojącego za sterami marki Jean-Claude’a Bivera na rosnącą popularność „inteligentnych zegarków” (choć bardziej należałoby tu mówić o tzw. wearables lub naręcznych komputerach niż o zegarkach – wskazanie czasu to tylko jedna z funkcji tego typu urządzeń). Zdaję sobie sprawę, że u wielu zagorzałych miłośników mechanicznych czasomierzy tego typu wynalazki wywołują falę irytacji, ale ich słupki sprzedaży rosną, a do smartłoczowej walki o nadgarstki staje coraz więcej marek.

TAG Heuer Connected Modular 41
TAG Heuer Connected Modular 41

Urządzenie zadebiutowało w 2015 roku (TUTAJ możecie przeczytać obszerną recenzję pierwszej wersji), a dwa lata później TAG Heuer pokazał jego nową odsłonę, o której pisaliśmy tutaj. Clue następcy stanowiła modułowa budowa, dzięki której bez dodatkowych narzędzi zmiana uszów czy paska zajmowała dosłownie kilka chwil. Jedyną barierą dla wielu osób pozostawały potężne gabaryty konstrukcji – aż 45 mm. W 2018 roku ma się to zmienić.

TAG Heuer Connected Modular 41
TAG Heuer Connected Modular 41

TAG Heuer Connected Modular 41 to podobnie jak poprzednio owoc współpracy Szwajcarów z firmą Google i Intel. Przyszli właściciele będą mogli wybrać jedną z kilku wersji „bazy” i spersonalizować ją na wiele różnych sposobów, jak choćby za pomocą jednego z 9 pasków. Naszpikowany elektroniką moduł centralny bez problemu da się też wymienić na mechaniczny, trzywskazówkowy Calibre 5.

TAG Heuer Connected Modular 41
TAG Heuer Connected Modular 41

Modular 41 pracuje pod kontrolą systemu Android Wear, jest wodoszczelny do 50 metrów i oferuje tę samą funkcjonalność do 45 mm, starszy brat: GPS, NFC (sensor pozwalający na płatność poprzez Android PayTM), wyświetlacz AMOLED i sporo różnych wzorów tarczy. Jest kompatybilny z telefonami wyposażonymi w system Android 4.4 albo iOS 9 i nowszy.

TAG Heuer Connected Modular 41
TAG Heuer Connected Modular 41

TISSOT - partner relacji z targów Baselworld 2018