TAG Heuer Carrera Heuer 02 Fragment Hiroshi Fujiwara [dostępność, cena]

TAG Heuer rozpoczął współpracę z jedną z najbardziej wpływowych osób ze świata streetwearu – japońskim projektantem Hiroshim Fujiwarą. Jej pierwszym efektem jest limitowana, utrzymana w stylu retro Carrera na manufakturowym kalibrze Heuer 02.

Hiroshi Fujiwara – projektant, influencer w dziedzinie streetwearu, muzyk i założyciel marki Fragment – został nowym przyjacielem marki TAG Heuer. I choć informacje o tego typu kooperacjach zwiastują na ogół nieciekawe zegarki okraszone przesadną ilością logotypów, tu sprawa wygląda zupełnie inaczej.

TAG Heuer Carrera Fragment / foto: monochrome-watches.com
TAG Heuer Carrera Fragment / foto: monochrome-watches.com

Wybrany przez Fujiwarę bazowy zegarek, to nawiązująca wizualnie do modeli vintage Carrera. Jej stalowa koperta ma 39 mm średnicy, klasę wodoszczelności 100m i w przeważającej większości jest polerowana. Pod zamykającym od góry całość, mocno wypukłym, szafirowym szkiełkiem umieszczono czarną tarczę z nadrukowaną na obrzeżach skalą tachometru. Stare logo Heuera i widniejącą nad nim nazwę kolekcji – Carrera – uzupełnia towarzyszące im, dyskretne logo marki Fragment. Jej nazwę wkomponowano z kolei na godz. 4:30.

Zegarek napędzać będzie manufakturowy kaliber Heuer 02, który do tej pory firma stosowała w nowoczesnych, szkieletowanych modelach Carrera Heuer 02 oraz reedycji modelu Autavia. Teraz werk z totalizatorami w układzie 3-6-9 trafił do „rasowej” Carrery, niczym wyjętej z lat 60. minionego stulecia. Mechanizm widać przez przeszklone okienko dekla, na którym powtórzono również logotyp firmy Fragment – dwie błyskawice.

TAG Heuer Carrera Fragment
TAG Heuer Carrera Fragment

TAG Heuer Carrera Heuer 02 Fragment Hiroshi Fujiwara sprzedawany będzie na czarnym, skórzanym pasku ze skóry aligatora ze skórzaną podkładką. W zestawie znajdzie się również czarno-szary pasek NATO.

Zegarek został objęty limitacją do 500 sztuk. Będzie go można kupić jedynie na stronie tagheuer.com albo w butikach TAG Heuera. Cena na metce to 7.900CHF (~31.000PLN).

TAG Heuer Carrera Heuer 02 Fragment Hiroshi Fujiwara

Producent TAG Heuer
Nazwa modelu Carrera Heuer 02 Fragment Hiroshi Fujiwara
Ref. CBK221A.EB0171
Mechanizm z automatycznym naciągiem
Symbol mechanizmu Heuer 02
Rezerwa chodu (h) 80
Tarcza czarna
Koperta stal
Średnica (mm) 39
Wodoszczelność 100m
Pasek skórzany, NATO
Limitacja 500
Cena (PLN) 31,000