Seiko Astron GPS Solar Dual-Time w nowym, mniejszym wydaniu [dostępność, cena]

Flagowy w kategorii modeli kwarcowych produkt manufaktury Seiko pojawił się właśnie w nowej, udoskonalonej wersji. Zegarek zmniejszono i wyposażono w nowy, ładowany światłem kaliber 5X.

Nieczęsto na CH24.PL możecie poczytać o zegarkach, które nie mają mechanicznego wnętrza. Nasza romantyczna strona i pasja do zegarkowej mechaniki każe nam raczej ignorować zegarki napędzane elektroniką, ale… każda zasada ma swoje wyjątki. O Seiko Astronie, ładowanym solarnie (światłem słonecznym) zegarku japońskiej manufaktury, który na rynku zadebiutował 6 lat temu, mogliście już u nas przeczytać sporo, łącznie z testem modelu GPS Solar – dla przypomnienia TUTAJ.

Astron GPS Solar
Astron GPS Solar

Nowa generacja zegarka, zapowiedziana właśnie przez Japończyków, wprowadza do kolekcji kilka ważny udoskonaleń. Po pierwsze, zrobiona z utwardzonego tytanu koperta Astrona zmniejszyła się do znacznie bardziej użytkowych 42,9 mm średnicy oraz 12,2 mm grubości (WR 100m). Dodatkowo wyposażono ją w bransoletę z wygodnym systemem mikroregulacji, pozwalającej dobrze dopasować zegarek do nadgarstka.

Po drugie czasomierz dostał zupełnie nowy, jeszcze bardziej funkcjonalny i szybszy (w odbiorze sygnału GPS i regulacji wskazań) kaliber – 5X. Niezmiennie kwarcowy, niezmiennie ładowany światłem mechanizm ma wbudowany WorldTime, GPS automatycznie kontrolujący wskazanie czasu z uwzględnieniem DST (Daylight Saving Time – czas letni), wieczny kalendarz, opcję oszczędzania baterii i stoper. Kaliber pracuje z dokładnością na poziomie +/- 15s na miesiąc.

limitowany Seiko Astron GPS Solar
limitowany Seiko Astron GPS Solar

Seiko Astron GPS Solar Dual-Time 5X53 dostępny będzie w kilku wersjach kolorystycznych oraz w limitowanej edycji (Ref.SSH007), zainspirowanej zjawiskiem supernowy. Za podstawowe modele trzeba będzie zapłacić 2.200EUR (~9.460PLN). Limitowany w licznie 2.000 egzemplarzy Astron wyceniony został na 2.400EUR (~10.320PLN). Zegarki do sklepów trafią w grudniu. W styczniu przyszłego roku do kolekcji dołączą jeszcze dwa dodatkowe, nieco większe (43,5 x 13,3 mm) wersje z bezelem z szafirowego szkła i ceramiki oraz ceramicznymi ogniwami w bransolecie. Oba będą wycenione na 2.600EUR (~11.180PLN).