Rolex Oyster Perpetual Datejust 41 w stali – Basel 2017 [cena]

Jeden z najbardziej klasycznych modeli Rolexa doczekał się wersji, na którą czekało wielu – z rozsądnie zwymiarowaną kopertą i bransoletą ze stali, opcjonalnie ze złotym, karbowanym bezelem.

Dobre rzeczy przychodzą do tych, którzy czekają, tudzież cierpliwość popłaca – oba te porzekadła można by przypisać do mojej prywatnej listy życzeń tegorocznych targów Baselworld, i zegarka, o którym właśnie czytacie. Prosty, nieprzeładowany, funkcjonalny – Datejust choćby z tych powodów może uchodzić za zegarek idealny. To przy okazji jedna z bardziej kultowych pozycji w vintage’owym portfolio marki, z jednym zasadniczym ale… gabarytami. Stare, pokazane w roku 1945 Datejusty mają 36mm. I choć na zdjęciach wypadają świetnie, na nadgarstku średniego wzrostu mężczyzny wyglądają troszkę, jak pożyczone od dziewczyny. Marzył mi się stalowy, większy Datejust w stylistyce modeli złotych – i oto jest.

Rolex Oyster Perpetual Datejust 41
Rolex Oyster Perpetual Datejust 41

Oyester Perpetual Datejust 41, pokazany właśnie na Baselworld 2017, to stalowa, 41mm konstrukcja (WR 100m) ze stalową bransoletą Oyster albo Jubilee oraz zapięciem Oysterclasp, z łatwą i szybką regulacją. Klient będzie mógł również wybrać bezel koperty: stalowy polerowany albo karbowany, zrobiony z 18ct białego złota.

Warianty kolorystyczne ozdobionego szlifem słonecznym cyferblatu to szarość, srebro, biel, metaliczny niebieski (mój faworyt), czerń i biała masa perłowa (dwie ostatnie z diamentami). Na każdym zestaw nałożonych indeksów godzinowych, substancja świecąca Chromalight, proste wskazówki, centralny sekundnik Rolexowa korona na godz.12 i okienko datownika na godz.3. Jego wskazania powiększa optycznie lupka, naklejona na szafirowe szkiełko.

Rolex Oyster Perpetual Datejust 41
Rolex Oyster Perpetual Datejust 41
Rolex Oyster Perpetual Datejust 41
Rolex Oyster Perpetual Datejust 41

W nowym Rolexie Datejust pracuje manufakturowa konstrukcja – calibre 3235 – z łącznie 14 patentowymi rozwiązaniami technologicznymi, poprawiającymi dokładność chodu, odporność na wstrząsy i trwałość poszczególnych elementów. Z czysto użytkowego punktu widzenia najważniejsza jest jego precyzja – imponujące +/- 2s na dobę, gwarantowane własnym testem dokładności (Superlative Chronometer), plus automatyczny naciąg ładujący energię na 70h pracy.

Ceny Oyester Perpetual Datejust zaczną się od 7.000CHF (~27.950PLN) za wersję ze stalowym bezelem, przez 8.900CHF (~35.500PLN) z bezelem ze złota i 13.600CHF (~54.300PLN) za złoty bezel i masę perłową na cyferblacie. Model z niebieskim cyferblatem wskakuje wysoko na moją prywatną listę.

O wszystkich modelach plus więcej o specyfikacji technicznej nowych Datejustów możecie przeczytać TUTAJ.

Rolex Oyster Perpetual Datejust 41
Rolex Oyster Perpetual Datejust 41