Patek Philippe Annual Calendar Ref. 4948

Są zegarki i zegarki marki Patek Philippe. W skład nowego modelu z rocznym kalendarzem wchodzą: ponadczasowy wygląd i ulubione funkcje dodatkowe miłośników klasycznych czasomierzy. Efekt? Luksusowy Annual Calendar Ref. 4948.

Większość zegarków produkowanych przez markę Patek Philippe zachowuje styl mimo upływu czasu, bo firma nigdy nie podążała za obowiązującymi trendami. Od wielu lat „specjalnością zakładu” są wysmakowane funkcje dodatkowe podane w elegancki sposób. W tym roku Patek Philippe proponuje miłośniczkom skomplikowanych zegarków wysadzany dużą ilością brylantów model Annual Calendar Ref. 4948. Kamienie, a jest ich 374 (waga: 2,86 kr) ozdabiają pierścień, kopertę, uszy, koronkę oraz zapięcie białego paska uszytego ze skóry aligatora. Jednak to nie brylanty, ale funkcje dodatkowe odgrywają tu główną rolę. Pod przezroczystym deklem z szafirowego szkła pracuje mechanizm z automatycznym naciągiem (kaliber 324 S QA LU) i 45-godzinną rezerwą chodu, który oprócz godzin, minut i sekund wskazuje dzień tygodnia, datę, miesiąc i fazy Księżyca.

Patek Philippe Annual Calendar Ref. 4948
Patek Philippe Annual Calendar Ref. 4948

Wszystkie wskazania są symetrycznie rozmieszczone na jasnej tarczy wykonanej z białej macicy perłowej sprowadzonej z Bali. Między nałożonymi na tarczę złotymi cyframi arabskimi widać złotą podziałkę minutową – to element często pojawiający się w klasycznych zegarkach tej marki. W tym zegarku nie tylko ułatwia odczytanie czasu, ale tworzy też oprawę dla delikatnego tła. Jak na tak skomplikowany czasomierz, można powiedzieć, że model Annual Calendar Ref. 4948 wygląda minimalistycznie i monochromatycznie. Nawet wskazania faz Księżyca nie zostały wyeksponowane w jakiś szczególny sposób. Prawie zlewają się z pozostałymi dwoma tarczami dodatkowymi (z tej umieszczonej po lewej stronie można odczytać dzień tygodnia, a z tej po prawej – aktualny miesiąc). Zawarta w nazwie zegarka informacja, zwraca uwagę na drugą funkcję dodatkową. Annual Calendar, czyli tzw. roczny kalendarz „rozpoznaje” długość miesięcy i wymaga korekty tylko raz w roku – pod koniec lutego.

Patek Philippe Annual Calendar Ref. 4948
Patek Philippe Annual Calendar Ref. 4948

Wracając do wyglądu tarczy: brak koloru i mocnych kontrastów nie przeszkadza w odczytaniu wszystkich wskazań. To zasługa powłoki antyrefleksyjnej pokrywającej z obu stron szafirowe szkło umieszczone nad tarczą i sporej, bo 38-milimetrowej koperty (jest wykonana z różowego złota).

Dzięki tym wszystkim zabiegom model Annual Calendar Ref. 4948 spełnia estetyczne i techniczne marzenia niejednej kobiety.