Oris Aquis Clipperton Limited Edition [cena]

W ramach działań mających na celu ochronę oceanów i żyjących w nich stworzeń Oris wypuścił kolejny, limitowany zegarek. Tym razem cześć dochodu z jego sprzedaży zostanie przeznaczona na badania związane z wyspą Clippertona.

Po wspólnej akcji z Australian Marine Conservation Society – organizacją non-profit dbającą o Wielką Rafę Koralową w Australii – teraz szwajcarski producent część ze sprzedaży limitowanego zegarka przeznaczy na wsparcie badań koralowego atolu na Oceanie Spokojnym. Niezamieszkana wyspa ma powierzchnię 6 km² i położona jest około 1300 km od meksykańskiego Acapulco. Lądowy pierścień otaczający lagunę liczy 11 km obwodu, a ludzka stopa stanęła na nim mniej razy niż na Mount Evereście. Więcej o wyspie Clippertona przeczytacie TUTAJ.

Wyspa Clippertona
Wyspa Clippertona

Kilka miesięcy temu Oris zasponsorował ekspedycję, dzięki której grupa naukowców i badaczy mogła w ciągu 80 godzin zapoznać się z występującymi na wyspie Clippertona gatunkami oraz ich zwyczajami migracyjnymi, a także zebrać niezbędne do dalszych prac dane. W efekcie mają zostać podjęte działania, które pomogą ocalić zagrożone wyginięciem gatunki. Właśnie na ten cel przeznaczony będzie ułamek dochodu ze sprzedaży nowego, limitowanego do 2.000 sztuk Orisa.

Oris Aquis Clipperton Limited Edition
Oris Aquis Clipperton Limited Edition

Zegarek zbudowano na bazie modelu Aquis (więcej o nim – TUTAJ). Otrzymał on 43,5 mm kopertę ze stali o klasie wodoszczelności 300 m (30 bar), wewnątrz której zamknięto mechanizm na bazie Sellity SW200-1 tj. kaliber 733. Na tle seryjnie produkowanej wersji Clipperton Limited Edition wyróżnia się tarczą o charakterystycznej barwie, przywodzącej na myśl kolor ocean (gradient od niebieskiego do ciemnego granatu). Inny jest również dekiel – ozdobiono go grawerem wyspy i towarzyszącymi jej współrzędnymi geograficznymi oraz nazwą modelu i numerem egzemplarza.

Oris Aquis Clipperton Limited Edition
Oris Aquis Clipperton Limited Edition

Dostępne będą dwie wersje – na stalowej bransolecie lub gumowym pasku. W pierwszym przypadku cena to 2.150 CHF (~7.750 PLN), a w drugim 1.950 CHF (~7.000 PLN).

Oris Aquis Clipperton Limited Edition
Oris Aquis Clipperton Limited Edition