Omega Seamaster Olympic Games Gold Collection – „zwycięska” kolekcja [cena]

Trzy nowe Seamastery dołączyły do olimpijskiej kolekcji Omegi. Koperty zegarków wykonano ze stopów złota, odzwierciedlających kolorystycznie barwy medali wręczanych zwycięzcom na podium.

Niespełna miesiąc temu związana z igrzyskami olimpijskimi od 1932 roku Omega pokazała kolekcję ciekawych Seamasterów, wzorowanych na jej historycznych stoperach (przeczytacie o nich TUTAJ). Teraz mocno sportową linię zegarków uzupełniła propozycja dla miłośników klasyki. Mowa o modelu w 39,5 mm kopercie z 18K żółtego złota, 18K złota Sedna™ lub 18K złota Canopus™. To ostatnie, to nowy stop białego złota, który według zapewnień Omegi charakteryzuje trwałość oraz intensywny odcień i blask. Z drogocennego kruszcu wykonano również nakładane indeksy i wskazówki (o kształcie liścia) Seamasterów. Całość przypomina bardzo zeszłoroczną, limitowaną „Edizione Venezia”, o której pisaliśmy TUTAJ.

Omega Seamaster Olympic Games Gold Collection
Omega Seamaster Olympic Games Gold Collection

Od frontu – pod szafirowym szkiełkiem – widać wypukłą i emaliowaną tarczę. Emaliowane jest również historyczne, stosowane niegdyś, czerwone logo Omegi, czarny napis Seamaster oraz widoczna pomiędzy indeksami podziałka minutowa. Tył zegarka to częściowo przeszklony dekiel, przez który można podziwiać testowany przez METAS kaliber 8807. Mechanizm – dzięki wykorzystaniu elementów z krzemu – jest odporny na pola magnetyczne do 15.000 Gausów, a jego wahnik, płytę główną i mostek ozdobiono kojarzonymi z Omegą pasami genewskimi (arabeska). Werk pracuje z częstotliwością 3,5 Hz i po pełnym naciągnięciu sprężyny zapewnia około 55h rezerwy chodu. Wspomniane szkło dekla otacza ring z wygrawerowaną listą wszystkich miast, w których w trakcie igrzysk Omega odpowiadała lub będzie odpowiadać za chronometraż: od Los Angeles w 1932 roku, po Los Angeles w 2032 roku.

Omega - kaliber 8807
Omega – kaliber 8807

„Złotą”, „srebrną” oraz „brązową” Omegę będzie można nabyć (każdą osobno) już w lutym – na brązowym lub czarnym pasku. Ceny wyniosą odpowiednio 66.000PLN, 72.100PLN oraz 66.000PLN. Firma nie informuje póki co o ewentualnej limitacji zegarków.

Trzy wersje złotej, olimpijskiej Omegi Seamaster
Trzy wersje złotej, olimpijskiej Omegi Seamaster

Przypominamy – XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w południowokoreańskim Pjongczangu startują już 9 lutego 2018 roku. Za pomiar czasu wszystkich zawodników odpowiedzialna będzie po raz kolejny Omega.

Omega Seamaster Olympic Games Gold w okolicznościowym pudełku
Omega Seamaster Olympic Games Gold w okolicznościowym pudełku

Omega Seamaster Olympic Games Gold Collection

Producent Omega
Nazwa modelu Seamaster Olympic Games Gold Collection
Mechanizm z automatycznym naciągiem
Symbol mechanizmu Calibre 8807
Rezerwa chodu (h) 55
Tarcza biała, emaliowana
Koperta 18K żółte złoto, 18K złoto Sedna™ lub 18K złoto Canopus™
Średnica (mm) 39,5
Pasek skórzany