Omega Seamaster Olympic Games – kolekcja poświęcona igrzyskom olimpijskim – Basel 2018 [cena]

Historia Omegi nierozerwalnie wiąże się z igrzyskami olimpijskimi – do dnia dzisiejszego firma z Biel aż 27 razy była oficjalnym chronometrażystą tej sportowej imprezy. W 2018 roku zadebiutuje kolekcja 5 zegarków z linii Seamaster, których kolory nawiązują do barw flagi olimpijskiej.

Myśląc o Omedze, wielu z Was zobaczy lądowanie na Księżycu czy Jamesa Bonda. Jeśli jednak interesujecie się sportem, z pewnością pojawi się też skojarzenie z igrzyskami olimpijskimi, z którymi szwajcarski producent związany jest od 1932 roku. Tak długa współpraca stała się pretekstem do przygotowania nowej kolekcji zegarków. Za wzór posłużyły historyczne modele chronografów Omegi m.in. kieszonkowy stoper z 1976 roku.

Omega Seamaster Olympic Games
Omega Seamaster Olympic Games

Nowa kolekcja Seamaster Olympic Games to łącznie 5 zegarków, których kolory – czarny, żółty, zielony, niebieski i czerwony – nawiązują do barw kół olimpijskich. Tarcze czasomierzy są wypukłe, a czarny środek kontrastuje z białym, zewnętrznym ringiem, na który naniesiono podziałkę minutową. W wewnętrznej, ciemnej części znalazło się miejsce na logo i nazwę kolekcji (Seamaster) oraz okienko daty (na godz. 6) i indeksy godzinowe w postaci białych, arabskich cyfr. Odczyt czasu możliwy będzie dzięki czarno-białym, bardzo widocznym wskazówkom o charakterystycznym kształcie oraz kolorowemu sekundnikowi. Ten ostatni koresponduje pod względem barwy z otaczającym tarczę okręgiem podzielonym na trzy części (odpowiadające 20-sekundowym odcinkom czasu), dzięki którym nowy Seamaster może posłużyć również do pomiaru pulsu. Kolorystyczne dodatki uzupełnia perforowany, skórzany pasek.

Omega Seamaster Olympic Games
Omega Seamaster Olympic Games

Dekiel zegarka powstał z anodyzowanego aluminium i trafiła na niego lista wszystkich miast, w których Omega mierzyła czas na igrzyskach olimpijskich: od Los Angeles w 1932 roku do Los Angeles w 2028 roku.

Olimpijskie Seamastery będą bazowały na stalowych kopertach o średnicy 39,5 mm i zamkniętym wewnątrz kalibrze 8800 z certyfikatem Master Chronometer. Powstanie 2.032 egzemplarzy każdej wersji kolorystycznej, a numer stanowi nawiązanie do roku, w którym upłynie równo 100 lat od momentu kiedy Omega po raz pierwszy oficjalnie mierzyła czas na igrzysk olimpijskich. Cenę ustalono na 5.000CHF (20.600PLN).

TISSOT - partner relacji z targów Baselworld 2018