
Muzeum OMEGA ponownie otwarte
Otwarte w 1984 roku muzeum OMEGA, po przerwie związanej z renowacją, zostało ponownie udostępnione zwiedzającym. Zlokalizowane w Biel – naprzeciwko głównej siedziby producenta – stanowi najstarsze tego typu miejsce poświęcone jednej marce.

Budynek kusi bogatymi zbiorami, których historia sięga ponad 160 lat wstecz.
Prezydent marki, Stephen Urquhart, porównał okres renowacji budynku do prac archeologicznych: „Nie tylko odnowiliśmy całe muzeum, ale również postaraliśmy się przywrócić mu wiele cech charakterystycznych dla wybranych, przedstawianych w nim przedmiotów. Prace dały nam szansę, aby od nowa przyglądnąć się zgromadzonym zbiorom. Niektóre eksponaty, po ponownym otwarciu muzeum, zostaną zaprezentowane zwiedzającym po raz pierwszy (włączając te, o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia, a które odnaleźliśmy w archiwach)”.
Jedną z takich „perełek” jest zegarek kieszonkowy, używany przez Alberta Einsteina.

Goście będą mogli prześledzić i zbadać urządzenia OMEGA służące do pomiaru czasu podczas Igrzysk Olimpijskich (począwszy od 1932 roku).

Na przestrzeni ponad 45 lat marka była mocno zaangażowana w program lotów załogowych NASA, a zegarki OMEGA Speedmaster towarzyszyły człowiekowi podczas wszystkich sześciu lądowań na Księżycu. Część muzeum poświęcono właśnie temu modelowi, podkreślając jego istotną rolę w historii rozwoju cywilizacji.

Jednen z nowych działów zadedykowano prototypom – zegarkom, które zostały wynalezione, opracowane i stworzone przez firmę OMEGA, ale nigdy – z różnych przyczyn – nie trafiły do seryjnej produkcji.
Niektóre czasomierze należą do grona ulubionych wśród zwiedzających. Jednym z nich jest zegarek, który można było zobaczyć na nadgarstku Johna F. Kennedy’ego podczas jego zaprzysiężenia na 35-go Prezydenta Stanów Zjednoczonych.
tłumaczenie: Tomasz Kiełtyka