Monblanc Star Legacy Small Seconds

Klasyczny design, modny styl retro inspirowany zegarkami kieszonkowymi z przełomu XIX i XX w., wyrafinowane detale oraz funkcjonalny mechanizm – model Star Legacy Small Seconds przywołuje wspomnienia o tradycyjnym zegarmistrzostwie.

Wzornictwo modeli z serii Star Legacy nawiązuje do klasycznych zegarków kieszonkowych produkowanych przez firmę Minerva pod koniec XIX i na początku XX w. Co wspólnego mają Montblanc i Minerva? Od 2006 r. Minerva jest częścią firmy Montblanc (obie marki należą do koncernu Richemont), a jej wspaniałe, 160-letnie dziedzictwo cały czas inspiruje projektantów do tworzenia współczesnych interpretacji klasycznych zegarków. Minerva była bowiem manufakturą produkującą zegarki słynące z niezawodnych mechanizmów i bardzo czytelnych tarcz. I właśnie czytelna tarcza jest jedną z cech nowego modelu Star Legacy Small Seconds.

Design zegarka, zwłaszcza duża, cebulowata koronka, odwołuje się do zegarka kieszonkowego produkowanego przez firmę Minerva w 1927 r. Okrągła koperta ma delikatnie wydłużone uszy oraz polerowane powierzchnie, idealnie podkreślające jej krągłości. Widoczną z boku, cebulowatą koronkę ozdabia logo marki Montblanc zrobione z błyszczącej macicy perłowej. Motyw słynnej gwiazdki powtarza się na srebrzystobiałej tarczy – jest nim ozdobiony mały sekundnik na godz. 6 (giloszowany wzór ma kształt gwiazdki) oraz środkowa część tarczy (tutaj gwiazdka pojawia się w bardzo dużym powiększeniu i widać tylko charakterystyczne fale).

Monblanc Star Legacy Small Seconds
Monblanc Star Legacy Small Seconds

Z kolei nawiązaniem do dziedzictwa marki Minerva jest podziałka minutowa widoczna na obrzeżach tarczy i przypominająca swoim wyglądem podziałki z historycznych czasomierzy. Głębi dodają tarczy giloszowane wzory (w tym ten otaczający i delikatnie podkreślający podziałkę minutową) oraz nakładane arabskie cyfry i indeksy godzinowe. W zależności od wersji, pierścień oraz tarcza (a dokładnie mały sekundnik) są wysadzane brylantami.

Star Legacy Small Seconds jest dostępny w czterech wersjach, w kopertach ze stali lub różowego złota: trzech mniejszych z kopertą o średnicy 32 mm oraz jednej większej, opakowanej w obudowę o średnicy 36 mm (ta ma kopertę zrobioną z różowego złota). Wszystkie są napędzane automatycznym mechanizmem (kaliber MB24.08 w mniejszej wersji i kaliber MB24.16 w większej wersji) ze wskazaniami godzin, minut i sekund. Całość uzupełnia luksusowy pasek (w kolorze ciemnoszarym lub brązowym) uszyty w manufakturze Montblanc Pelletteria we Florencji ze specjalnie postarzanej skóry aligatora.