Longines Mini

Elegancja i sport to dwa hasła, które przyświecają firmie Longines od prawie 150 lat. Jak nietrudno się domyślić, w przypadku zegarka Mini mamy do czynienia z tym pierwszym, czyli programową elegancją.

Zegarek jest miniaturowy (stalowa koperta ma tylko 16 mm średnicy), ale właśnie dzięki niewielkiemu rozmiarowi zwraca na siebie uwagę. Może działa tu też efekt kontrastu – od kilku lat kobiety noszą coraz większe zegarki, więc gdy w kolekcji jakieś marki nagle pojawi się model w wersji mini, to aż chce się go mieć. A Longines Mini kusi kobiecością i słodyczą. Nie ma zbyt wielu detali, ale za to jakie!

Longines Mini
Longines Mini

Malutka, jasna tarcza z macicy perłowej mieni się w zależności od rodzaju i intensywności światła zmieniając kolor z prawie białego na eteryczny błękit. Poza dwoma, błyszczącymi wskazówkami, tarczę rozświetlają cztery brylantowe indeksy oraz otaczający ją pierścień wysadzany 42 brylantami (0,100 kr). W zależności od wersji kolorystycznej paska, Mini wygląda bardzo klasycznie lub trochę odważniej. Do wyboru są cieniutkie paski w odcieniu intensywnej czerwieni, lawendowego fioletu, uniwersalnej czerni lub stonowanego beżu. W każdym z nich Longines Mini prezentuje się inaczej.