IWC Big Pilot’s – z ręki Bradleya Coopera na fundację Antoine’a de Saint-Exupéry’ego

Specjalna, unikatowa edycja kultowego Big Pilota od IWC licytowana jest właśnie online przez dom aukcyjny Sotheby’s na szczytny cel. Dokładnie ten zegarek Bradley Cooper miał na nadgarstku podczas Oscarów.

Na tegorocznych Oscarach, zakończonych chyba jednak niespodziewanym sukcesem filmu „Green Book”, tradycyjnie nie zabrakło zegarków na czerwonym dywanie. Cześć z nich sponsorowana, cześć z prywatnych kolekcji, zegarkowa rewia przetoczyła się przez Dolby Theater w Los Angeles – o czym w szczegółach pisaliśmy TUTAJ. Wśród wyróżnionych w artykule gwiazd i ich czasomierzy znalazł się Bradley Cooper i całkiem niezwyczajny model IWC Big Pilot’s.

Bradley Cooper i IWC
Bradley Cooper i IWC

Zegarek, który aktor miał na nadgarstku przez cały Oscarowy wieczór i podczas wykonywania kawałka „Shallow” w duecie z Lady Gagą, to unikatowy egzemplarz Big Pilot’s Watch. Dokładnie ten egzemplarz dom aukcyjny Sotheby’s licytuje właśnie w internetowej aukcji, z której całkowity dochód przekazany zostanie na fundację imienia Antoine de Saint-Exupery. Odniesienia do spuścizny po słynnym, francuskim poecie nie zabrakło także w samym zegarku.

IWC Big Pilot’s
IWC Big Pilot’s

Złota, potężna koperta Big Pilota zestawiona została z niebieskim, ozdobionym szlifem słonecznym cyferblatem (tak jak w kolekcji Le Petit Prince). Od spodu zegarek zamyka pełny, złoty dekiel z wygrawerowaną sylwetką Małego Księcia oraz hasłem „It is only with the heart that one can see rightly”.

Zwycięzca licytacji otrzyma w zestawie ręcznie napisany list od Coopera – ot taki mały dodatek do i tak całkiem wyjątkowego zegarka. W chwili pisania tego artykułu najwyższa wylicytowana kwota to 60 000 USD (~228 000 PLN). Licytować można TUTAJ.