IWC Big Pilot’s Watch „Right-hander” [dostępność, cena]

Po raz pierwszy w swojej bogatej historii Big Pilot’s od IWC Schaffhausen pojawi się w wersji „destro” – z koronką po lewej stronie obudowy. Zegarek będzie dostępny w ściśle limitowanej edycji.

Według Wikipedii leworęczni stanowią mniej więcej 8 do 15% społeczeństwa. Statystycznie to niby niewiele, ale gdy pomyśleć, że jedna na 10 osób jest mańkutem, zmienia się perspektywa. W zegarkach mańkuci traktowani są raczej po macoszemu – nie żeby noszenie zegarka na prawym zamiast lewego nadgarstka było jakim większym problemem. Dla tych jednak, którym koronka po prawej stornie koperty wadzi, wymyślono zegarki z koronką przeniesioną na lewą stronę. Jeśli są wśród Was tacy, którzy takie rozwiązanie lubią, teraz będziecie mogli sobie sprawić „praworęcznego” Big Pilota.

IWC Big Pilot’s Watch „Right-hander”
IWC Big Pilot’s Watch „Right-hander”

Kultowy model z Schaffhausen, prawdopodobnie największy klasyk wśród zegarków lotniczych w ogóle, po raz pierwszy trafi do sprzedaży z „diamentową” koronką po lewej stronie masywnej koperty. Ta, podobnie jak w bazowym modelu BP, zrobiona jest ze stali i ma potężne 46,2 mm średnicy (plus nie mniej imponujące 15,6 mm wysokości). Nieco odświeżony został cyferblat zegarka – ciemnoszary, ze szlifem słonecznym, czarnymi tarczkami (rezerwą chodu i małą sekundą), datownikiem na godz.6 i charakterystycznymi, masywnymi wskazówkami z luminową.

W kopercie BP IWC zamknęło manufakturowy kaliber automatyczny 52010 z 7-dniową rezerwą chodu, 4Hz balansem i systemem naciągu na bazie wynalazku Aberta Pellatona.

Leworęczny Big Pilot’s Watch powstanie w limitowanej serii 250 egzemplarzy. Przez pierwsze trzy miesiące dostępny będzie tylko w butikach marki w Austrii i Francji. Potem trafi do szerszej dystrybucji. Pojedynczą sztukę wyceniono na 14 900 EUR (~64 400 PLN).

IWC Big Pilot’s Watch "Right-hander"

Producent IWC
Nazwa modelu Big Pilot’s Watch "Right-hander"
Mechanizm z automatycznym naciągiem
Symbol mechanizmu 52010
Rezerwa chodu (h) 168
Tarcza szara
Koperta stal
Średnica (mm) 46,2
Wysokość (mm) 15,6
Wodoszczelność inna
Pasek skórzany
Limitacja 250