HUBLOT i Shawn „Jay-Z” Carter

To już oficjalne – manufaktura Hublot oraz amerykański muzyk i producent Shawn Carter stworzyli wspólnie specjalną, dedykowaną artyście kolekcję zegarków.

O bliskim związku Hublota i Shawna Cartera, znanego lepiej jako Jay-Z, mówiło się już od dłuższego czasu. Jedna z największych gwiazd współczesnej muzyki (laureat 17 nagród Grammy i całej gamy innych branżowych wyróżnień), producent, businessman i mąż piosenkarki Beyonce Knowles prywatnie nosił kilka różnych modeli marki, a nawet rapował o niej w wykonywanym wspólnie z Kanye Westem utworze Otis (w teledysku do którego nosi na nadgarstku model Classic Fussion).

Teraz związek obu „marek” jest już potwierdzony i oficjalny (co, zważywszy na gigantyczną popularność Jaya-Z dziwić nie może) – a jego ukoronowaniem kolekcja czasomierzy z serii Shawn Carte Collection. Dwa przypisane do niej modele to zegarki z linii Classic Fussion. Oba mają 45mm koperty z czarnej ceramiki lub 18ct żółtego złota i manualnie nakręcane kalibry HUB1300 (90h rezerwy chodu i balans taktowany na 21.600 A/h) z powłoką kolorystycznie korespondująca z materiałem obudowy.

SHAWN CARTER by HUBLOT
SHAWN CARTER by HUBLOT

Element wyróżniający zegarki to wycięta w złotej lub czarnej tarczy gwiazda (logo kolekcji Shawn Cartet) odsłaniająca kawałek pracującego pod spodem mechanizmu.

SHAWN CARTER by HUBLOT
SHAWN CARTER by HUBLOT
SHAWN CARTER by HUBLOT
SHAWN CARTER by HUBLOT

Stworzone wspólnie z siecią sklepów Barneys New York czasomierze powstaną w ściśle limitowanych ilościach: 250 modeli w ceramice i 100 w żółtym złocie. Obie wersje z paskiem ze skóry aligatora z gumową podszewką. Co godne podkreślenia, 25% wpływów ze sprzedaży czasomierzy (a także wchodzących w skład specjalnej serii przenośnego humidora, koniaku i perfum) zasili konto Shawn Carter Scholarship Foundation. Obchodząca swoją 10. urodziny fundacja wspiera studentów z problemami socjalno-ekonomicznymi.

Ricardo Guadalupe (Hublot) i Shawn "Jay-Z" Carter
Ricardo Guadalupe (Hublot) i Shawn „Jay-Z” Carter