Hamilton Khaki Field Mechanical 38mm [cena]

Militarny charakter od zawsze był jednym z elementów DNA marki Hamilton. Fizycznie wyraża go kolekcja Khaki Field, inspirowana starymi zegarkami z nadgarstków żołnierzy amerykańskiej armii. Do tego rodzaju modeli nawiązuje nowy Mechanical w 38 mm kopercie.

Hamilton to jedna z tych marek, której braku obecności na polskim rynku naprawdę żal. Budżetowe, niedrogie zegarki w bardzo dużym stopniu budują zegarkową świadomość i kulturę, bo w końcu od czegoś trzeba zacząć. Niestety założonej w roku 1892 w Lancaster (stan Pensylwania) marki u nas nie uświadczymy – co w dzisiejszym, otwartym świecie i dobie Internetu nie powinno być specjalnym problemem. W portfolio Hamiltona flagową i chyba najlepiej rozpoznawalną od dawna kolekcją jest Khaki Field – a wynika to bezpośrednio z historii firmy. Hamilton zawsze mocno związany był z armią (pośród wielu innych pól działalności, na czele z awiacją i kolejnictwem), a amerykańscy żołnierze nosili na swoich nadgarstkach zegarki marki już od roku 1914.

Hamiltony z lat 40tych
Hamiltony z lat 40tych

Na początku lat 40. minionego stulecia firma w ogóle porzuciła produkcję zegarków dla cywili, skupiając całe swoje moce przerobowe na zaopatrzeniu amerykańskiej armii. W tym okresie powstał prosty, trzywskazówkowy model, który stał się bezpośrednią inspiracją wersji KF (Khaki Field) Mechanical 38.

Hamilton Khaki Field Mechanical
Hamilton Khaki Field Mechanical

Vintage emanuje z nowych zegarków Hamiltona pełną gębą, od rozmiaru koperty poczynając. 38 mm powinno idealnie pasować nie tylko miłośnikom modeli sprzed lat ale i posiadaczom małych przegubów. Całość zrobiona została z mocno piaskowanej stali (WR 50m), zamknięta od tyłu pełnym deklem, a od frontu przeszklona szafirowym szkłem.

Hamilton Khaki Field Mechanical
Hamilton Khaki Field Mechanical

Prosty i maksymalnie czytelny cyferblat dostępny jest w dwóch kombinacjach kolorystycznych: czarnej z zieloną luminową oraz brązowej z luminową w odcieniu beżu. Do tarczy dobrano pasujący odcieniem pasek NATO ze skórzanymi aplikacjami: zielony khaki dla wersji czarnej i piaskowy dla wersji brązowej.

Hamilton Khaki Field Mechanical
Hamilton Khaki Field Mechanical

Niezależnie od tego, którą wersję wybierzecie, spodobać się Wam powinna również mechanika. Hamilton – marka należąca do Swatch Group – postawił na manualnie nakręcaną ETĘ 2801-2 z 42h rezerwą chodu.

Khaki Field Mechanical można szybko polubić za wiele elementów, a jednym z nich jest również cena. Zegarek kosztuje – w obu wersjach – 475USD (~1.600PLN).

Hamilton Khaki Field Mechanical 38mm

Producent Hamilton
Nazwa modelu Khaki Field Mechanical 38mm
Ref. H69429931
Mechanizm manualny
Symbol mechanizmu ETA 2801-2
Rezerwa chodu (h) 42
Tarcza czarna lub brązowa
Koperta stal
Średnica (mm) 38
Wodoszczelność 50m
Pasek NATO