Habring² Chrono-Felix [dostępność, cena]

Kolejny w portfolio małej manufaktury z Austrii model, to Felix w wydaniu z jednoprzyciskowym chronografem. Jego mechanizm oparto na flagowym kalibrze A11.

Maria i Richard Habring stworzyli w swoim małym, austriackim atelier jeden z bardzo niewielu przyczółków prawdziwej, zegarmistrzowskiej sztuki poza Szwajcarią. Marka nazwana ich nazwiskiem sama tworzy nie tylko własne zegarkowe projekty, ale i napędzające je mechanizmy. Zadanie to niełatwe, ale wytrwałość Marii i Richarda doceniają wszyscy, na czele z genewskim GPHG. A11, pierwszy w pełni manufakturowy kaliber Habring², powstał dokładnie na 10. urodziny firmy, dokładnie 4 lata temu (czytaj TUTAJ). Teraz na jego bazie stworzony został ręcznie nakręcany kaliber z chronografem – A11C-H1.

kaliber A11C-H1
kaliber A11C-H1

Liczący sobie raptem 6,5 mm grubości mechanizm ma licznik 30-minutowy i centralną sekundę. Start, stop i reset obsługiwany jest jednym przyciskiem, ulokowanym na godz.2 koperty. Ręcznie nakręcana sprężyna kumuluje energię wystarczającą na 48h pracy.

Habring² Felix-Chrono
Habring² Chrono-Felix

Kopertę Chrono-Felixa zrobiono ze stali i zwymiarowano na 38,5 mm średnicy oraz 10,5 mm wysokości. Od frontu zamyka ją wypukłe, szafirowe szkiełko. Pod nim z kolei widać srebrną tarczę z delikatną fakturą i prostymi indeksami, niebieskimi wskazówkami oraz dwoma małymi licznikami – sekundą i licznikiem minutowym stopera.

Habring² Chrono-Felix kosztuje 6.250EUR (~26.790PLN). Dostępny od zaraz u wybranych dystrybutorów marki.

Habring² Felix-Chrono

Producent Habring²
Nazwa modelu Felix-Chrono
Mechanizm manualny
Symbol mechanizmu A11C-H1
Rezerwa chodu (h) 48
Tarcza srebrna
Koperta stal
Średnica (mm) 38,5
Wysokość (mm) 10,5
Wodoszczelność 30m
Pasek skórzany
Cena (PLN) 26,790