EPOS chronometrażystą największych zawodów drifitingowych w Polsce

Drifting to dyscyplina skupiająca bardzo efektowne elementy sportów samochodowych – nic dziwnego, że z roku na rok zyskuje na popularności i przyciąga licznych partnerów, także ze świata zegarków. Chronometrażystą i sponsorem Drift Masters Grand Prix 2015 w Polsce została firma Epos.

Drift Masters Grand Prix i Epos
Drift Masters Grand Prix i Epos

Wielu z nas drifting kojarzy się z tzw. „paleniem gum”, jazdą w poślizgu i warkotem silników. Samochody dysponujące mocą 500 -1000 KM robią wrażenie… Jako sport ekstremalny drifting przyciąga tłumy kibiców i – czego nie da się poczuć patrząc na transmisję w telewizji – gwarantuje ogromne emocje. Same zawody Drift Masters GP składają się z 12 rund, a „pojedynki” zostaną rozegrane na profesjonalnie przygotowanych torach w: Radomiu, Poznaniu, Płocku, Wałbrzychu i Toruniu.

Drift Masters Grand Prix i Epos
Drift Masters Grand Prix i Epos

Formalnie zawody odbywają się w parach „uciekający” – „goniący”. W pierwszym przejeździe zadaniem „uciekającego” jest odjechać „goniącemu” jak najdalej, z kolei „goniący” wręcz przeciwnie – musi trzymać się możliwie najbliżej przeciwnika. W drugim przejeździe kierowcy zamieniają się pozycjami. Kluczem do zwycięstwa jest zbliżenie się jak najbliżej „uciekającego” i utrzymanie tej pozycji. Sędziowie przyznają również punkty za jakość driftu, czyli jazdy bokiem.

Drift Masters Grand Prix i Epos
Drift Masters Grand Prix i Epos

Sponsorem tegorocznej edycji zawodów i podmiotem odpowiedzialnym za precyzyjny pomiar czasu została – w Polsce w tej roli po raz pierwszy – firma Epos.