10 trendów w branży zegarkowej

Dzieje zegarmistrzostwa 10 trendów w branży zegarkowej

Jak świat zegarków będzie wyglądać za 10-20 lat? Czy skomplikowane modele mechaniczne nowej generacji będą musiały konkurować z coraz inteligentniejszymi smartwatchami? Trudno prorokować. W ostatnich kilkunastu latach pojawiły się jednak pewne zjawiska, które zmieniły i prawdopodobnie będą zmieniać branżę w najbliższej przyszłości. Oto dziesięć z nich.

Czytaj dalej Dzieje zegarmistrzostwa 10 trendów w branży zegarkowej”

Dzieje zegarmistrzostwa

Dzieje zegarmistrzostwa Jak odradzały się mechaniczne zegarki (część 3)

Poprzednia część „dziejów zegarmistrzostwa” zakończyła się na roku 1990 i wyraźnych sygnałach, że w zegarkach mechanicznych wreszcie coś drgnęło. Kolejny rok był bardzo burzliwy: w branży zawrzało, bo niezależnie od targów w Bazylei, w Genewie odbyła się pierwsza edycja Salon International de la Haute Horlogerie (SIHH)

Czytaj dalej Dzieje zegarmistrzostwa Jak odradzały się mechaniczne zegarki (część 3)”

Dzieje Zegarmistrzostwa: zegarki modowe

Dzieje zegarmistrzostwa Czas w stylu fashion, czyli jak i dlaczego pojawiły się zegarki fashion (część 2)

W latach 90. XX w. nie było już odwrotu od zjawiska zwanego „zegarki fashion”. Licencja goniła licencję: po 1997 r. na rynek trafiało coraz więcej zegarków sygnowanych nazwiskami kojarzonymi ze światem mody: m.in. Emporio Armani, Hugo Boss, Versace, Adidas, Ellesse, Yves St. Laurent, Kenneth Cole, Coach, Burberry, DKNY i Calvin Klein.

Czytaj dalej Dzieje zegarmistrzostwa Czas w stylu fashion, czyli jak i dlaczego pojawiły się zegarki fashion (część 2)”

Dzieje zegarmistrzostwa - zegarki fashion

Dzieje zegarmistrzostwa Czas w stylu fashion, czyli jak i dlaczego pojawiły się zegarki fashion (część 1)

Kiedyś wszystko było proste: firmy motoryzacyjne produkowały samochody, domy mody oferowały kolekcje ubrań i dodatków, a marki zegarkowe dostarczały zegarki. Ale te czasy dawno minęły i od lat 90. XX w. trwa boom na modele z logo znanego projektanta. Jak to się zaczęło?

Czytaj dalej Dzieje zegarmistrzostwa Czas w stylu fashion, czyli jak i dlaczego pojawiły się zegarki fashion (część 1)”

Zegarki Swatch z lat 90. XX w. / foto: Antiquorum

Dzieje zegarmistrzostwa Kwarcowa rewolucja (część 2)

Produkcja masowa i automatyzacja, jaką w latach 70. XX w. udało się wprowadzić japońskim producentom, zagwarantowała Japończykom ogromną przewagę nad szwajcarską konkurencją. Doprowadziła m.in. do spadku zainteresowania zegarkami mechanicznymi, a w konsekwencji do wielkiego kryzysu szwajcarskiego przemysłu zegarmistrzowskiego.

Czytaj dalej Dzieje zegarmistrzostwa Kwarcowa rewolucja (część 2)”