Chopard Mille Miglia Racing Colours – Basel 2018

Motoryzacyjno-zegarmistrzowski związek Mille Miglia i manufaktury Chopard trwa już pełne trzy dekady. Jubileusz uczczony zostanie serią limitowanych chronografów MM w pięciu bardzo wyścigowych kolorach cyferblatów.

Klasyczne samochody i klasyczne zegarki pasują do siebie jak dwa sąsiednie puzzle, co udowodniliśmy w naszej ośmioczęściowej serii artykułów „Zegarki i motoryzacja”. Jednym z beneficjentów tego idealnie dopasowanego mariażu jest Chopard, od roku 1988 związany z prestiżowym rajdem samochodów zabytkowych Mille Miglia. Właściciel i CEO Chopard, Karl Friedrich Scheufele, jest wielkim pasjonatem zabytkowych, sportowych automobili – a że przy okazji jest szefem zegarkowego brandu z tradycjami, połączył oba tematy w owocny związek. Kilka z kilkunastu edycji zegarków Mille Miglia znajdziecie TUTAJ. Trzecią dekadę współpracy uczci przygotowana na Basel seria limitowanych chronografów Mille Miglia Racing Colours.

Chopard Mille Miglia Racing Colours
Chopard Mille Miglia Racing Colours

Zegarków w jubileuszowej kolekcji jest 5 – każdy przygotowany w serii 300 numerowanych egzemplarzy. Wszystkie oparto na klasycznie wyglądającym, sportowym chronografie z 42 mm kopertą (12,67 mm wysokości, WR50m) ze stali, skórzanym, perforowanym paskiem i automatycznym kalibrem z 42h rezerwą chodu. Wyróżnikiem są kolory.

Chopard Mille Miglia Racing Colours
Chopard Mille Miglia Racing Colours

W świecie motoryzacji, zwłaszcza tej historycznej, przyjęło się używać konkretnych barw do łatwego i intuicyjnego rozpoznawania startujących nacji. Brytyjczykom przypisano „British Racing Green” (zieleń), Niemcom „Speed Silver” (szaro-srebrny), Francuzom „Vintage Blue” (niebieski), Belgom „Speed Yellow” (żółty) a Włochom „Rosso Corsa” (czerwień). Kolory te wpisały się z czasem w kanony motoryzacji (nie bez przyczyny klasyczne Ferrari jest czerwone, a Aston Martin i Jaguar zielone) i trafiły na cyferblaty zegarków Mille Miglia Racing Colours. W każdej wersji tarcza ma 3 srebrne totalizatory, skalę tachymetru i okienko daty na godz.4:30.

Cenę każdego z w sumie 1500 egzemplarzy Mille Miglia Racing Colours, np. w kolorze pasującym do karoserii waszego samochodu, poznamy przy okazji Baselworld 2018.

TISSOT - partner relacji z targów Baselworld 2018

Chopard Mille Miglia Racing Colours

Producent Chopard
Nazwa modelu Mille Miglia Racing Colours
Mechanizm z automatycznym naciągiem
Rezerwa chodu (h) 42
Tarcza zielona, niebieska, czerwona, żółta, srebrna
Koperta stal
Średnica (mm) 42
Wysokość (mm) 12,67
Wodoszczelność 50m
Pasek skórzany
Limitacja 1500