Chopard L.U.C. Perpetual Chrono – Basel 2016 [dostępność, cena]

Wielka komplikacja to rzecz pożądana przez każdą szanującą się manufakturę z górnej półki. Jej połączenie z innymi komplikacjami stanowi już konkretny powód do dumy. Swoje na Baselworld pokaże Chopard.

L.U.C. (skrót od Louis-Ullyse Chopard) to topowa, manufakturowa kolekcja zegarków Choparda. Wpisana w raczej elegancką stylistykę, łączy w sobie spójny i w sumie efektowny (w wymiarze klasycznym) design oraz kalibry produkowane in-house. Prezentowaliśmy Wam już kilka różnych modeli L.U.C., na czele z Chrono One i innowacyjnym 8HF – więcej do poczytania TUTAJ. Na Baselworld kolekcja powiększy się o jeden z najbardziej skomplikowanych dotychczas modeli – L.U.C. Perpetual Chrono.

Chopard L.U.C. Perpetual Chrono
Chopard L.U.C. Perpetual Chrono

Zegarmistrzowskie oblicze nowego „luka” to kaliber 3.10-L. – manualnie nakręcana i pięknie zaprojektowana konstrukcja, łącząca w sobie chronograf flyback (z kołem kolumnowym) i wieczny kalendarz. Duet taki jest mocno ceniony przez kolekcjonerów, czego dowodem obecność w kolekcjach prawie całego branżowego topu, na czele z Patek Philippe i Lange & Söhne. 3.10.-L. ma 60h rezerwy, certyfikat chronometryczny COSC, a cały zegarek dodatkowo Pieczęć Genewską.

Chopard L.U.C. Perpetual Chrono
Chopard L.U.C. Perpetual Chrono
kaliber 3.10-L.
kaliber 3.10-L.

Chopard L.U.C. Perpetual Chrono dostał zrobioną z 18ct białego złota „Fairmined” kopertę o średnicy 45mm oraz szary, mocno ozdobiony (ręcznym giloszowaniem plus rodowaną powłoką) i całkiem konkretnie „wypełniony” różnymi wskazaniami cyferblat z zestawem nałożonych, rzymskich indeksów. Wieczny kalendarz pokazuje datę (w formie dużej daty z dwoma okienkami), dzień tygodnia, miesiąc i lata przestępne. Do tego dołożono fazy księżyca oraz wskaźnik dzień/noc.

Chopard L.U.C. Perpetual Chrono
Chopard L.U.C. Perpetual Chrono

Zważywszy, że firma przygotuje tylko 20 egzemplarzy L.U.C. Perpetual Chrono, czasomierz można uznać za gratkę raczej dla wybranych fanów marki. Za jeden trzeba będzie zapłacić 85.000USD (~330.675PLN), co na tle podobnej konkurencji można uznać za okazję.