Certina DS Action Diver Sea Turtle Conservancy 60th Anniversary [dostępność, cena]

Tworząc nowego divera z serii DS Action Certina podjęła współpracę z amerykańską fundacją Sea Turtle Conservancy. Część dochodów ze sprzedaży zegarka zasili konto organizacji walczącej o bezpieczeństwo żółwi morskich.

Marki zegarkowe wspierające wszelkiej maści organizacje charytatywne nie są niby niczym nowym, ale ponieważ znacznie więcej pieniędzy pochłania „praca” z ambasadorami i celebrytami, pierwsza opcja budzi naszą zdecydowanie większą sympatię. Zwłaszcza, kiedy idzie za nią interesujący produkt w postaci dedykowanego czasomierza. Swoje zegarki „w szczytnym celu” regularnie pokazuje np. IWC, a ostatnio mocno na tym polu zaktywizował się Carl F. Bucherer, o czym możecie poczytać TUTAJ. Dziś do tego zacnego grona dołącza Certina, nowym modelem z serii DS Action Diver.

Certina DS Action Diver STC
Certina DS Action Diver STC

Tak się szczęśliwie złożyło, że w tym roku mija dokładnie 60 lat od premiery systemu DS Concept Certiny oraz dokładnie tyle samo lat od narodzin fundacji Sea Turtle Conservancy. Szwajcarski producent połączył obie te daty, i we współpracy z ulokowaną na Florydzie fundacją zbudował delikatnie personalizowany zegarek. Model z linii DS Action jest rasowym diverem w masywnej, stalowej kopercie o wodoszczelności 300m, zestawionej ze zintegrowanym, czarnym paskiem z gumy i stalową klamerką. Na żywo wypada znakomicie, zaskakując pozytywnie jakością i detalami, których od marki z tego poziomu cenowego raczej ciężko wymagać.

Mierząca 43 mm średnicy obudowa ma także zakręcany, pełny dekiel z wygrawerowanym żółwiem – logo STC, a przy okazji także marki Certina. Po prawej zamocowano tradycyjnie dużą, zakręcaną koronkę, a od góry stalowy, obrotowy bezel z wkładką z czarnego aluminium. Czarny jest także cyferblat zegarka – lakierowany, z nałożonymi indeksami z luminową, datownikiem na godz. 3 i niebieskim sekundnikiem, w kolorach STC.

Certina DS Action Diver STC
Certina DS Action Diver STC

Napędem zegarka jest budowany przez Swatch Group kaliber Powermatic 80 – automat z 80h rezerwą chodu.

Zegarek sprzedawany będzie w ciekawym, okolicznościowym pudełku w kształcie żółwiej skorupy. Do zestawu Certina dorzuca breloczek oraz jubileuszowy znaczek. Wszystko za 3 540 PLN.

Nowej Certinie niebawem przyjrzymy się bliżej.

Certina DS Action Diver STC
Certina DS Action Diver STC

Certina DS Action Diver STC

Producent Certina
Nazwa modelu DS Action Diver STC
Ref. C032.407.17.051.60
Mechanizm z automatycznym naciągiem
Symbol mechanizmu ETA C07.111 (Powermatic 80)
Rezerwa chodu (h) 80
Tarcza czarna
Koperta stal
Średnica (mm) 43
Wysokość (mm) 13
Wodoszczelność 300m
Pasek gumowy
Cena (PLN) 3540