Breitling Colt Chronograph Automatic Blacksteel [video]

Masywna koperta, mocno techniczny design i komplikacja chronografu to znaki rozpoznawcze Breitlinga. Kolejnym w serii „Blacksteel” modelem jest wyposażony w stoper Colt.

Czarne Breitlingi na stałe weszły już do kolekcji manufaktury, a o kilku z nich pisaliśmy w detalach TUTAJ. Seria modeli z kopertą pokrytą czarną powłoką z węglika ma wspólną nazwę – „Blacksteel” – i wspólne detale stylistyczne. Większość Breitlingów wyróżnia militarny charakter, a ten z kolei narzuca pewien kanon projektowania całości.

Colt Chrono Blacksteel ma 44mm kopertę, wodoszczelną do 200m. Wykończono ją w całości w estetycznym macie (który czarnym zegarkom pasuje dużo bardziej, niż połysk), łącznie z grawerowanym deklem, koronką, przyciskami i charakterystycznym bezelem. Ten ostatni obraca się (prawdopodobnie w obu kierunkach), a jego obsługiwanie ułatwiają cztery wypustki – trzy z indeksami minutowymi 15,30 i 45 oraz jeden z oczkiem z luminowy.

Breitling Colt Chronograph Automatic Blacksteel
Breitling Colt Chronograph Automatic Blacksteel

Pod szafirowym szkłem z antyrefleksem zamknięto wykończony ozdobnym szlifem ślimakowym cyferblat w kolorze „Volcano black” z trzema totalizatorami: małą sekundą na godz.9 oraz licznikami stopera (30-minutowym na godz.12 i 12-godzinnym na godz.6). Do tego dołożono okienko daty i parę masywnych, prostych wskazówek, wypełnionych luminową.

Napędem zegarka jest automatyczny Breitling Caliber 13 z certyfikatem chronometrycznym COSC. W zestawie z zegarkiem pasek z gumy albo płótna w stylu „Military”. Oczywiście czarny.

Breitling Colt Chronograph Automatic Blacksteel
Breitling Colt Chronograph Automatic Blacksteel