Biblioteka: „Luksusowe Zegarki”

Na ubogim do tej pory polskim rynku publikacji zegarkowych, pojawiła się kolejna pozycja – album „Luksusowe Zegarki” wydawnictwa Buchmann.

Nie tak dawno opisywaliśmy dla Was książkę „Legendarne Zegarki: od Breitlinga do Omegi”, a na półki polskich księgarń trafiły już dwie kolejne publikacje poświęcone czasomierzom. Jedną opiszemy wkrótce. Druga natomiast, to wydana przez wydawnictwo Buchmann pozycja „Luksusowe Zegarki”.

W oryginale książka nosi tytuł „Il Libro Completo Degli Orologi Da Polso” i napisana została przez dwóch Włochów: Paolo De Vecchi i Alberto Uglietti. W skrócie „Luksusowe Zegarki” to 250-stronicowy album prezentujący 52 marki ze Szwajcarii, Niemiec, Azji… i nie tylko. Wśród nich takie tuzy zegarmistrzostwa jak Patek Philippe, Vacheron Constantin, Audemars Piguet, Jaeger-LeCoultre, A.Lange&Sohne czy Rolex, ale i mniej znani kreatorzy pokroju Richarda Mille, Geralda Genty, Daniela Rotha i Francka Mullera.

„Luksusowe Zegarki”
„Luksusowe Zegarki”

Całość poprzedzona została krótkim wstępem (historią zegarów i zegarków w pigułce) i zwieńczona jakże przydatnym w tego typu pozycjach słowniczkiem najważniejszych pojęć. „Luksusowe Zegarki” wydano bardzo starannie, na dobrej jakości papierze, z twardą okładką i – co najważniejsze – całą masą bardzo dobrej jakości zdjęć.

„Luksusowe Zegarki”
„Luksusowe Zegarki”

„Luksusowe Zegarki” to album, który powinien wylądować w biblioteczce każdego miłośnika czasomierzy. Szkoda tylko, że tłumacząc książkę nie ustrzeżono się kilku prostych błędów i pominięto jedno słowo – maison – kłujące w oczy z niemal każdej kolejnej strony.

Opracowanie: Łukasz Doskocz