Baume&Mercier Clifton Club – SIHH 2017 [zdjęcia live, cena]

„Gentlesportsmen”, czyli gentleman uprawiający sport ma być docelowym odbiorcą nowej linii zegarków Clifton Club, przygotowanej przez Baume&Mercier na targi SIHH w Genewie.

Kolekcja Clifton została w tym roku poszerzona o linię Club – rodzinę dedykowaną mieszkającym w mieście, eleganckim mężczyznom lubiącym sportowe zegarki.

W sumie powstanie 5 różnych wersji. Dwie z nich otrzymają polerowano-szczotkowaną kopertę ze stali, zestawioną z czarną lub białą tarczą oraz paskiem o podwyższonej odporności na wodę, promienie UV i pot “All Road” z cielęcej skóry. Kolejne dwie to również polerowano-szczotkowana koperta, tym razem połączona z czarnym lub niebieskim cyferblatem oraz stalową bransoletą. Ostatni, piąty wariant zegarka – all black (powłoka ADLC) – oferowany będzie z czarnym, gumowym paskiem.

Baume&Mercier Clifton Club
Baume&Mercier Clifton Club

Wszystkie 5 modeli łączy rozmiar wodoodpornej do 100m koperty (42mm średnicy i 10.3mm wysokości), pełny grawerowany dekiel oraz zamknięty wewnątrz mechanizm – Sellita SW200 (4Hz, 48h rezerwy chodu).

Baume&Mercier Clifton Club
Baume&Mercier Clifton Club

Linia Clifton Club to proste modele, które prócz wskazania czasu umożliwiają odczyt daty (okienko na godz. 3). Nakładane indeksy oraz będący logiem firmy Baume&Mercier symbol Φ widoczny na godz. 12 – podobnie jak centralne wskazówki – wypełniono substancją świecącą. Nie zabrakło też sportowych, pomarańczowych akcentów: wskazówki sekundnika oraz trójkątnego znacznika na obrotowym bezelu.

Baume&Mercier Clifton Club
Baume&Mercier Clifton Club

Cena za wersję na pasku to 1.740CHF (~7.200PLN), na bransolecie 1.880CHF (~7.700PLN), a z czarnym ADLC 2.000CHF (8.200PLN).