Basel 2016: Glashütte Original Senator Chronometer Blue [cena]

Moda na niebieski zdaje się na dobre zakorzeniać we współczesnym zegarkowym świecie, choć dla manufaktury z Glashütte to nie pierwszyzna. Kolejnym GO w tym kolorze będzie Senator Chronometer.

Niebieskie zegarki, a właściwie niebieskie zegarkowe cyferblaty mają w sobie coś wyjątkowego. Czasomierz z jasną (srebrną, białą) tarczą jest stricte elegancki i mocno formalny, z kolei ten z czarną ma raczej sportowy charakter. Błękit wpasowuje się gdzieś pomiędzy, dodając lekkiego, casualowego charakteru przy zachowaniu pewnej dozy klasy i powagi. Właśnie taki, elegancko-casualowy jest Senator Chronometer Blue, który zadebiutuje już niebawem na Baselworld.

Glashütte Original Senator Chronometer Blue
Glashütte Original Senator Chronometer Blue

Premiera inspirowanej precyzyjnymi, morskimi chronometrami serii przypadła na rok 2009. Ową inspirację widać zarówno w estetyce zegarków, jak i w poziomie wyregulowania (a co z tego wynika, dokładności chodu) ich manualnych mechanizmów. Jest coś klasycznie spójnego, proporcjonalnego i stylowego w tego typu projektach, łączących arabskie i rzymskie indeksy, subtelne wskazówki i maksymalną czytelność.

kaliber 58-01
kaliber 58-01

Ponieważ o Senatorze Chronometer jego kalibrze 58-01 pisaliśmy już obszernie TUTAJ – słów kilka o nowym kolorze. Wykonana w należącej do Glashütte Original manufakturze w Pforzheim granatowo-niebieska tarcza zegarka powstaje w kilku etapach lakierowania, wiercenia i wykańczania. Finalnie trafia na nią zestaw tamponowanych (malowanych specjalnym typem prasy) białych aplikacji, na czele z indeksami i logo marki. Wskazania zapewniają polerowane wskazówki z białego złota, a zestaw funkcji (godziny, minuty, mała sekunda, rezerwa chodu, wskazanie dzień/noc) uzupełnia duży datownik.

Do 42mm koperty z wypolerowanego i satynowanego białego złota (18ct) dołączono niebieski pasek ze skóry aligatora i złota klamerkę, a komplet wyceniono na około 130.000PLN.


P.S. Zdjęcia (plus garść wrażeń) nowej wersji Senatora przywieziemy z Baselworld, a tymczasem właśnie testujemy i niebawem opiszemy Senatora Chronometer Regualtor – zegarek z co najmniej kilku powodów wyjątkowy.

Glashütte Original Senator Chronometer Regulator
Glashütte Original Senator Chronometer Regulator