Basel 2014: Hublot Classic Fusion 8 days

Inspirując się tradycyjnym zegarmistrzostwem Hublot przygotował nową wersję swojego klasyka, tym razem z 8-dniową rezerwą chodu.

Choć Hublot bezsprzecznie kojarzony jest z zegarkami sportowymi, przedstawiona lat temu kilka linia Classic Fusion okazała się posunięciem znakomitym. Połączenie stylistyki i DNA marki z klasycznymi komplikacjami i powściągliwą aranżacją idealnie wstrzeliło się w trend powrotu do zegarkowej klasyki. Na BaselWorld 2014 do kolekcji CF dołączy model z imponującą, 192-godzinną rezerwą chodu.

Manualnie nakręcany kaliber HUB1601 (3Hz, 33 kamienie, 210 części) ma zaledwie 4,4mm grubości, a i tak upakowano w nim zamkniętą w bębnie sprężynę, która w pełni nakręcona zapewni 8 dni rezerwy. Jej wskaźnik umieszczono na tarczy (na godz. 10). Zegarek ma też małą sekundę i datownik.

Classic Fusion 8 days
Classic Fusion 8 days

Całość opakowano w złotą (King Gold) albo tytanową kopertę o sporej średnicy 45mm, z czarnym paskiem z aligatora. Oba modele mają czarną tarczę ze szlifem słonecznym i polerowano-satynowanymi indeksami.