Anonimo Nautilo Vintage – Basel 2019 [cena]

Włoskie w swoich korzeniach Anonimo często nazywane jest budżetowym Paneraiem. Choć wizualnie łatwo dostrzec podobieństwo, marka ma sporo swojego charakteru i kilka całkiem interesujących modeli w ofercie.

Nautilo jest kolejną po przeprojektowanej rok temu linii Epurato kolekcją, której Anonimo nadaje nowego, uładzonego nieco sznytu. Dlaczego opisujemy nowe Nautilo? Lubimy vintage, lubimy sportowo-casualowe klimaty, lubimy kwadratowe koperty i niebieskie tarcze.

Nautilo a.d.2019 zachowa sporo z dotychczasowego charakteru marki, ale w łagodniejszej, bardziej eleganckiej formie. Jego stalowa, 42 mm koperta (2,4 mm mniejsza, niż w standardowych modelach) w kształcie wyoblonego kwadratu (czyli tzw. „poduszeczki”) wykończona jest satynowaniem i polerowanymi rantami. Po jej prawej stronie umocowano asymetryczną osłonę koronki, która przesunięta jest na pozycję godz. 4. Od góry kopertę, jak na zegarek nurkowy przystało, wieńczy obrotowy bezel z ceramiczną, niebieską wkładką.

Anonimo Nautilo Vintage
Anonimo Nautilo Vintage

Pod przednim szafirowym szkłem Anonimo zamknęło prostą i funkcjonalną tarczę. Jej niebieską bazę ozdobiono szlifem słonecznym i zaopatrzono w indeksy z beżowej luminowy. Trochę lumy zaaplikowano także na trzy centralne wskazówki. Kompozycję uzupełnia datownik na godz.6.

Anonimo Nautilo Vintage
Anonimo Nautilo Vintage

Napędem Nautilo Vintage jest automatyczna Sellita SW200-1 z 38h rezerwą chodu. Można ją oglądać przez szafirowy dekiel. Mimo to zegarek jest wodoszczelny do 200 m.

Odświeżone, zmniejszone i… chyba ładniejsze Nautilo zestawiono ze stylizowanym na vintage, brązowym paskiem ze skóry cielęcej, ze stalową klamerką. Jeden egzemplarz to koszt 2 290 CHF (~8 740 PLN).

Anonimo Nautilo Vintage

Producent Anonimo
Nazwa modelu Nautilo Vintage
Mechanizm z automatycznym naciągiem
Symbol mechanizmu Sellita SW200-1
Rezerwa chodu (h) 38
Tarcza niebieska
Koperta stal
Średnica (mm) 42
Wysokość (mm) 11,8
Wodoszczelność 200m
Pasek skórzany
Cena (PLN) 8740