Alpina Startimer Classic

Startimer Classic to kolekcja inspirowana zegarkami Alpina Pilot z lat 20. i 30. minionego wieku. Funkcjonalność i design czasomierzy Startimer Pilot zostały zmodyfikowane tak, aby otrzymane modele miały klasyczny wygląd (z jednoczesnym zachowaniem charakteru vintage i DNA linii Startimer).

foto: Alpina
foto: Alpina

W latach 1920. i 30. Alpina Watch International była producentem i oficjalnym dostawcą czasomierzy dla wojska (wykorzystywanych przez pilotów). Pionierzy lotnictwa stawiali wówczas zegarkom kilka wymagań, wśród których kluczowymi były: wysoka precyzja oraz odporność na wstrząsy. Nowe propozycje szwajcarskiego producenta czerpią z designu owych historycznych modeli.

Kolekcja Startimer Classic dostępna jest z dwoma różnymi kalibrami. Jeden z nich to trzywskazówkowy automat z datą (cal AL-525), zamknięty w stalowej kopercie. Drugi to automatyczny werk z chronografem (cal AL-860), dostępny podobnie jak poprzednik w stalowej kopercie (prócz dwóch totalizatorów, na tarczy jednej z wersji znajdziemy również skalę telemetru).

Alpina Startimer Classic
Alpina Startimer Classic

Zegarki mają rezerwę chodu na poziomie 42h, mierzą 44mm średnicy i są wodoszczelne do 10ATM. W obu przypadkach mamy do czynienia z przeszklonym szafirowym szkłem deklem i czarnym lub brązowym paskiem ze skóry krokodyla ze stalową klamrą. Dostępne są wersje z nakładanymi niklowanymi indeksami w kolorze czarnym lub stalowymi pokrytymi różowym złotem. Wskazówki wypełniono białą substancją luminescencyjną, a zwieńczeniem centralej wskazówki sekundowej jest trójkąt, będący znakiem rozpoznawczym marki.

źródło: Alpina
tłumaczenie i opracowanie: Tomasz Kiełtyka