TAG Heuer Carrera Heuer-01 SENNA 2017 [cena]

30 lat temu legendarny kierowca Formuły 1 – Ayrton Senna – odniósł swoje pierwsze zwycięstwo na Monaco Grand Prix. Okrągła rocznica stała się pretekstem do prezentacji trzech nowych, dedykowanych Brazylijczykowi zegarków.

W 2015 roku odnowiono współpracę pomiędzy marką TAG Heuer, a fundacją reprezentującą Ayrtona Sennę. Ten pochodzący z Ameryki Południowej kierowca F1 uznawany jest za najlepszego z najlepszych. W swojej zakończonej przedwcześnie (zginął w wypadku na torze Imola) karierze wystartował w 160 Grand Prix i 81 razy stawał na podium (w tym 41 razy odbierając złoto). Nic dziwnego, że TAG Heuer po raz kolejny przygotował poświęcone Sennie zegarki. Ich prezentacja odbyła się przy okazji otwarcia butiku w Monaco – miejscu, w którym Brazylijczyk stanął na najwyższym stopniu podium 3 dekady temu.

Choć same zegarki z pewnością będą niespodzianką dla fanów, to niemal pewne było wykorzystanie za bazę do jednego z nich modelu Heuer-01. I przypuszczenia się potwierdziły. To także najciekawszy ze wszystkich trzech, dedykowanych Sennie sportowych modeli.

TAG Heuer Carrera Heuer-01 SENNA 2017
TAG Heuer Carrera Heuer-01 SENNA 2017

Koperta (WR100m) o średnicy 45mm powstała ze szczotkowanej stali pokrytej czarnym PVD i połączono ją z ceramicznym bezelem ze skalą tachymetru. Ze stali są również przyciski chronografu (o kształcie przypominającym tłoki silnika) oraz koronka, którą otoczono gumą.

Tarcza zegarka jest – podobnie jak w seryjnie produkowanym modelu – szkieletowana. Tyle, że tu trafiły na nią czerwone akcenty, w tym charakterystyczna litera S, będąca znakiem rozpoznawczym Senny. Warto zwrócić uwagę na nadrukowany w totalizatorze na godz. 12 napis „DRIVE TIMER”.

TAG Heuer Carrera Heuer-01 SENNA 2017
TAG Heuer Carrera Heuer-01 SENNA 2017

Znaczek Senny wraz z logiem TAG Heuera trafił także na szafirowe szkiełko dekla. Widać przez nie 4-Hercowy kaliber Heuer-01 z automatycznym naciągiem oraz 50-godzinną rezerwą chodu. Nakręcający sprężynę rotor otrzymał kształt samochodowej felgi i stanowi dopełnienie nawiązującej do motoryzacji konstrukcji.

Za Carrerę Heuer-01 SENNA trzeba będzie zapłacić 6.200USD (~23.000PLN).


Pozostałe dwa stworzone w hołdzie dla Senny zegarki to modele z kolekcji Formula 1. Pierwszy jest prostym trzywskazówkowcem z datą, a drugi wzbogacono o chronograf. Oba napędzają kwarcowe mechanizmy.

TAG Heuer Formula 1 SENNA
TAG Heuer Formula 1 SENNA