Sklep internetowy Panerai

Amerykańską wersję strony Panerai.com firma wzbogaciła o e-sklep. Prócz zegarków można kupić w nim także klamry oraz całe mnóstwo przeróżnych pasków.

Uruchomiony właśnie sklep internetowy Panerai pokazuje, że marki – nawet te luksusowe – coraz śmielej sięgają do internetu, jako źródła pozyskania klienta. Co prawda zakupu PAMów przez sieć można dokonać póki co tylko na terenie USA, ale sam ruch pozwala przypuszczać, że gdy rozwiązanie sprawdzi się na rynku amerykańskim, to szybko zagości również w Europie. Jeśli spojrzymy na zagadnienie szerzej, zobaczymy, że firmy zegarkowe w procesie sprzedaży coraz częściej pomijają swoich partnerów na rzecz własnych butików / sieci dystrybucji. Rozwiązanie takie z jednej strony pozwala producentom lepiej kontrolować politykę cenową (brak rabatów lub rabaty symboliczne), a z drugiej – powoli eliminuje salony, wśród których część od pokoleń zajmowała się handlem zegarkami.

Wracając do sklepu Panerai – strona jest prosta, a poruszanie się po niej łatwe i przyjemne. Producent podzielił serwis na 3 działy. W pierwszym możemy zakupić zegarki – w chwili pisania tego artykułu, dostępne były 33 modele.

E-sklep Panerai
E-sklep Panerai

Kolejny dział pozwoli wybrać wymarzony pasek. W tym celu zostaniemy poproszeni o wskazanie numeru referencyjnego zegarka albo rodzaju posiadanej koperty (Radiomir / Luminor / Mare Nostrum) i jej średnicy. Opcjonalnie możemy wybrać rodzaj klamry oraz jej rozmiar. Kiedy zostaną już wyświetlone paski, pojawią się dodatkowe filtry – po materiale paska (skóra cielęca, aligator, płótno itp.), kolorze oraz rozmiarze. Wybierając 44m Luminora otrzymaliśmy 68 pasków do wyboru.

E-sklep Panerai
E-sklep Panerai

Ostatni z działów dotyczy klamer. Tu także wstępnie musimy określić swój zegarek podając numer referencyjny lub jego podstawowe dane. Tym razem dodatkowe filtry pozwolą na określenie materiału (stal, stal z PVD, tytan, złoto itp.) lub wykończenia (polerowanie, szczotkowanie, mat). Wśród wyników pojawiają się zarówno klasyczne „panerajowe” klamry, jak i np. zapięcia motylkowe.

E-sklep Panerai
E-sklep Panerai

Sklep dostępny jest TUTAJ.