Rado True Thinline

To trochę jak zabawa w ciepło-zimno, z tym, że w grę wchodzą dwa odcienie ceramiki: ciepły i zimny. Oto True Thinline w dwóch nowych wersjach kolorystycznych.

Dzisiaj, kiedy większość marek oferuje zegarki z elementami wykonanymi z ceramiki lub z samej ceramiki, niewiele osób jeszcze pamięta, że firma Rado była jednym z pionierów w tej dziedzinie. W 1989 roku trafiła na rynek Ceramica, pierwszy zegarek zrobiony w całości z ceramiki – całkowita nowość (wtedy i jeszcze wiele lat później).
Rado lubi podkreślać swoje największe atuty, czyli oryginalny design wzmocniony bardzo trwałymi materiałami, jak choćby ceramiką high tech. Z niej powstały m.in. nowe wersje zegarka True Thinline. Seria miała swoją premierę na początku 2011 r., a True Thinline został wtedy uznany za najcieńszy zegarek ceramiczny na świecie. Aby powstała tak delikatna struktura, materiał musi być obrabiany z wielkim wyczuciem. Wprawdzie ceramika to specjalność firmy Rado, jednak stworzenie modelu True Thinline wcale nie jest takie proste. Każdy element zegarka powstaje oddzielnie i dopiero, kiedy wszystkie części są odpowiednio dopracowane, składa się je w całość. Na koniec jest montowany bardzo płaski mechanizm. A parametry zegarka mówią same za siebie (waga: tylko 38 g i koperta o grubości 4,9 mm).

Rado True Thinline
Rado True Thinline

W tym roku firma Rado proponuje dwa odcienie dla modelu True Thinline: chłodną biel i szarość połączoną z ciepłym różowym złotem. Koperta zegarka ma średnicę 30 lub 39 mm i podobnie jak bransoleta powstała z ceramiki high tech. W wersji szarej (ceramika plazmowa), tarczę otacza pierścień w ciepłym kolorze różowego złota. Z kolei w białej, pierścień ma chłodny, metaliczny połysk. Tarcza zegarka jest bardzo prosta, widać na niej tylko dwie wskazówki: godzinową i minutową. Okrągła koperta płynnie przechodzi w prostą, ceramiczną bransoletę w tym samym kolorze. W ten sposób projektant podkreślił idealne proporcje oraz smukłą sylwetkę modelu True Thinline. Bo przecież musi być „thin”.