Gran Turismo Polonia 2016 – supersamochody i… zegarki [dużo zdjęć]

Samochody oraz zegarki doskonale się uzupełniają i mają ze sobą wiele wspólnego. Przekonali się o tym odwiedzający tor wyścigowy w Poznaniu i zorganizowaną tam imprezę Gran Turismo Polonia.

Choć na co dzień nie interesuję się przesadnie motoryzacją, to muszę przyznać, że ostatnia wizyta w stolicy wielkopolski przyprawiła mnie o zdecydowanie szybsze bicie serca. Pomiędzy 30 czerwca, a 2 lipca – w ramach organizowanego cyklicznie od 2005 roku Gran Turismo Polonia (GTP) – po asfaltowej pętli o długości 4083m i szerokości 12m ścigało się w sumie niemal 200 samochodów o ponadprzeciętnych osiągach. Wśród nich podrasowane Lamborghini, Ferrari, Porsche, Audi i inne perełki, których raczej próżno wypatrywać na polskich drogach – KTM, Radical i Ariel Atom. Dodajcie do tego dźwięk wydawany przez ryczące silniki, mnóstwo pozytywnie zakręconych kierowców z całej Europy, a otrzymacie namiastkę klimatu panującego na tegorocznej edycji GTP.

Gran Turismo Polonia 2016
Gran Turismo Polonia 2016
Gran Turismo Polonia 2016
Gran Turismo Polonia 2016

Dla osób, które wolą podziwiać najnowsze samochody jak Porsche Carrera Turbo S, Ferrari California, Bentley Bentayga, Mercedes S63 Coupe AMG Brabus (z 850-konnym silnikiem!) czy Audi RS8, organizatorzy przygotowali halę EXPO – miejsce prezentacji różnych produktów luksusowych.

Gran Turismo Expo
Gran Turismo Expo
Gran Turismo Expo
Gran Turismo Expo

To także tutaj zaprezentowało się kilka marek zegarkowych, a wśród nich Oris wraz z debiutującym na polskim rynku modelem Williams Valtteri Bottas Limited Edition. Wyróżnikiem zegarka jest 44mm koperta, którą stworzono z włókna węglowego o charakterystycznej fakturze. Zegarek jest lekki, ma ewidentnie sportowy charakter i znakomicie komponował się z otaczającymi go samochodami.

Oris Williams Chronograph Carbon Fibre Extreme
Oris Williams Chronograph Carbon Fibre Extreme
Zegarki ORIS
Zegarki ORIS

Na GTP swój limitowany do zaledwie 1 egzemplarza zegarek o nazwie Halda Space Race Polonia pokazała również szwedzka marka Halda. To model wyjątkowy, bo dedykowany Mirosławowi Hermaszewskiemu – pierwszemu i jedynemu Polakowi, który w 1978 roku odbył lot w kosmos. W pudełku oprócz stalowego elementu bazującego na mechanizmie z lat 70. znajdziemy ponadto stosowany z nim wymiennie elektroniczny moduł (z licznymi stoperami) zamknięty w tytanowej obudowie. Dopełnienie zestawu stanowi pamiątkowy medalion.

Zegarek Halda
Zegarek Halda
Zegarek Halda
Zegarek Halda

W hali EXPO miłośnicy zegarków mogli się dodatkowo zapoznać z ofertą firm Ulysse Nardin, Graham, Chopard, Hublot, Chronos-Art oraz Leon Prokop.

Zegarki Ulysse Nardin
Zegarki Ulysse Nardin

Prócz samochodów organizatorzy przewidzieli liczne konkursy, które prowadził zaprzyjaźniony z nami dziennikarz motoryzacyjny – Rafał Jemielita.

Prowadzący - Rafał Jemielita
Prowadzący – Rafał Jemielita

Portal CH24.PL był patronem medialnym wydarzenia.

Więcej o Gran Turismo Polonia 2016 przeczytacie na oficjalnej stronie imprezy TUTAJ.