Frederique Constant Runaboat Chronograph Automatic

Spośród wielu partnerskich związków manufaktury z Genewy jeden ma szczególnie elegancki wymiar. Runaboat Chrono to kolejny owoc współpracy z Riva Historical Society.

Kolekcja Runaboat zadebiutowała w portfolio Frederique Constanta już dobrych kilka lat temu. Klasyczne w sumie zegarki charakteryzowała powściągliwość designu i ekskluzywne, drewniane pudełko z dołączonym modelem drewnianej łódki motorowej. Edycja 2014 to dwa limitowane chronografy.

Zgodnie ze swoim tradycyjnym podejściem, Frederique Constant zaoferuje nowy zegarek w dwóch wariantach stali – wersji polerowanej i pokrytej prawdziwym, 18ct różowym złotem. Oba będą limitowane w dość pokaźnej liczbie 2888 sztuk. Oba otrzymały taką samą, elegancką, srebrną tarczę z giloszowaniem w jej centralnej części, nałożonymi indeksami arabskimi, dwoma małymi licznikami stopera na godz. 12 i 6 oraz okienkiem daty na godz. 3.

Runaboat Chronograph Automatic
Runaboat Chronograph Automatic

Za napęd wypolerowanych wskazówek odpowiada automatyczny kaliber FC-393 z 46h rezerwą chodu, 4-Hercowym balansem i 25 kamieniami. Jego pracę można oglądać przez szafirowe okienko dekla z laserowo wygrawerowaną flagą Riva Historical Society. Drugie szafirowe szkło – to od frontu koperty – jest wypukłe i ma jednostronny antyrefleks. Sama koperta to 42mm średnicy, WR 50m i pasek ze skóry cielęcej, tłoczony a’la aligator (czarny w modelu stalowym i brązowy w wersji pozłacanej).

Runaboat Chronograph Automatic
Runaboat Chronograph Automatic