Frédérique Constant Classics Delight Automatic

Łagodne krągłości z eleganckimi wcięciami są w nim jak pochwała kobiecości. Model Classics Delight Automatic nie tylko ładnie wygląda, ale jest też częścią wyjątkowej kampanii. W jej tle: szczytny cel, a na pierwszym planie znana aktorka.

Gwyneth Paltrow to jedna z gwiazd Hollywood słynących z filantropii, czyli idealna kandydatka na ambasadorkę dobroczynności firmy Frédérique Constant (oficjalnie aktorka została nią 1 marca br.). Marka angażuje się w działalność charytatywną już od 2004 r. przekazując na finansowanie leczenia chorób serca oraz potrzeb dzieci i kobiet 50 dolarów z każdego sprzedanego zegarka damskiego. Wspólny projekt Frédérique Constant i Gwyneth Paltrow ma na celu wsparcie organizacji Donors Choose finansującej m.in. edukację dzieci. Kupując zegarek można zatem pomóc potrzebującym.

Gwyneth Paltrow
Gwyneth Paltrow

Jak wygląda Classics Delight Automatic? Ma idealnie okrągłą 33-milimetrową kopertę, łagodnie przechodzącą w delikatną bransoletę. Uwagę zwracają subtelne krągłości obudowy uzyskane dzięki wcięciom i delikatnym uszom tworzącym całość z bransoletą. Tarcza w kolorze srebrnym jest podzielona na dwie części: zewnętrzną wykonaną z masy perłowej i wewnętrzną ozdobioną giloszowanym wzorem w serca. W połączeniu z ośmioma brylantowymi indeksami godzinowymi, wytłoczone serca nadają tarczy lekkości i bardziej kobiecego wyglądu. Natomiast okno datownika na godzinie 6 zapewnia równowagę i symetrię klasycznego podziału.

Frédérique Constant Classics Delight Automatic
Frédérique Constant Classics Delight Automatic

W dolnej części tarczy widać napis „Automatic” świadczący o tym, co kryje się w kopercie. Za wskazania modelu Classics Delight Automatic odpowiada płaski mechanizm z automatycznym naciągiem (kaliber FC-306) i 42-godzinną rezerwą chodu, widoczny przez przezroczysty dekiel. Zegarek Classics Delight Automatic jest dostępny w dwóch wersjach: stalowej lub stalowej łączonej z elementami pokrytymi powłoką z różowego złota.

Frédérique Constant Classics Delight Automatic
Frédérique Constant Classics Delight Automatic