Encyklopedia wiedzy o zegarkach

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o zegarkach, czyli „Encyklopedia CH24.PL” – nowy dział naszego portalu, w którym wyjaśniamy jak działa mechaniczny zegarek, na co zwracać uwagę przy zakupie i co tak naprawdę oznaczają poszczególne fachowe pojęcia. Ale nie tylko…

Pod adresem ch24.pl/encyklopedia rusza nowy dział, w którym postaramy się przekazać wam jak najwięcej informacji związanych z elementami konstrukcji zegarka, jego historią i ewolucją oraz aspektami, które warto wziąć pod uwagę przy zakupie wymarzonego towarzysza nadgarstka.

Co prawda wszystkie teksty na łamach naszego portalu są dedykowane zegarkom, ale to właśnie w tej specjalnie wydzielonej części chcemy o nich pisać bardziej szczegółowo, w typowo encyklopedyczny sposób. Wszystko podane w przystępnej formie, zilustrowanej pokaźną ilością grafik, animacji i zdjęć.

Encyklopedia CH24.PL

Za cel postawiliśmy sobie nie tylko poszerzanie grona miłośników czasomierzy mechanicznych, ale również edukowanie z zakresu sztuki zegarmistrzowskiej. Sztuki, która wymaga wielu lat nauki, niesamowitej wiedzy i precyzji. Przygotowane opracowania nie uczynią z was ekspertów, ale – mamy nadzieję – zaszczepią miłość do zegarków i zachęcą do dalszego eksplorowania tematu.

Encyklopedia będzie na bieżąco rozbudowywana o kolejne działy i informacje.

Za pomoc w przygotowaniu opracowań dziękujemy redakcyjnemu koledze Mariuszowi Wiśniewskiemu (mechanizmy, komplikacje) oraz Piotrowi Ratyńskiemu (słownik).

Projekt wspiera marka Eterna.