Certina DS Podium Big Size Chronograph – WRC Limited Edition Poland [dostępność, cena]

Niebawem start 73. edycji Rajdu Polski, oficjalnej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata. Partnerem i oficjalnym autorem dedykowanego imprezie zegarka jest szwajcarska Certina.

Mazurskie Mikołajki i okolice będą od 30 czerwca do 3 lipca areną największej rajdowej imprezy w naszym kraju. Rajdowe Mistrzostwa Polski to nie tylko lokalna walka o tytuł najlepszego kierowcy kraju, ale jeden z odcinków cyklu Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC – World Rally Championship). Impreza wróciła do tej rangi 2 lata temu, a to gwarancja, że na starcie i szutrowych trasach zobaczymy kierowców pokroju Sebastiana Ogiera, Jarri-Matti Latvali i Madsa Ostberga. Polskę reprezentować będzie kilka załóg, na czele ze startującym w kategorii WRC2 Kajetanem Kajetanowiczem. Kajto „prywatnie” jest ambasadorem TAG Heuera, ale z Rajdem Polski związana oficjalnie jest inna marka – Certina, partner całego cyklu WRC.

WRC i Certina
WRC i Certina

Personalizowane zegarki przygotowane na rynek polski to nie coś, o czym dane nam jest pisać przesadnie często – i tym większe słowa uznania należą się Tomkowi Krukowi (Brand Managerowi Certiny w Polsce) za przekonanie firmy, że taki czasomierz to dobry pomysł. Wybór modelu padł na sprawdzoną i uznaną przez klientów marki Certinę DS Podium Big Size Chronograph z kwarcowym mechanizmem Precidrive (ETA 251.264 CEN). Mechanizm i technologia, o której więcej pisaliśmy już TUTAJ, gwarantuje stoper dokładny do 1/100s plus pomiar czasu z precyzją +/- 10s na rok. Zegarek, poza zmierzeniem do maksymalnie 12h czasu, pokazuję też datę w okienku na godz.6 czarnego cyferblatu z białymi i zielonymi akcentami.

Certina DS Podium Big Size Chronograph – WRC Limited Edition Poland
Certina DS Podium Big Size Chronograph – WRC Limited Edition Poland

Koperta DS Podium Big Size to 44mm konstrukcja ze stali, z zakręcaną koronką i systemem DS (Double Security), WR równym 200m, dwustronnym antyrefleksem, bezelem ze skalą tachymetru i gumowym paskiem z motylkową klamrą. Co ciekawe, projektanci powstrzymali się od personalizowania zegarka od frontu (inna sprawa, że to zwiększyłoby koszty) i odpowiednie detale umieścili na stalowym deklu. Jego centralny punkt zajęło logo WRC, a tuż nad nim wygrawerowano kontur mapy polski i informacje o 73. edycji rajdu. Dodatkowo na obwodzie dekla wybity jest numer egzemplarza – cała seria powstanie w liczbie 555 sztuk. Za jedną trzeba zapłacić 3.290PLN.

Certina DS Podium Big Size Chronograph – WRC Limited Edition Poland
Certina DS Podium Big Size Chronograph – WRC Limited Edition Poland

PS
Zegarek oficjalnie pokazano podczas warszawskiej konferencji prasowej zapowiadającej Rajd Polski. Głównym jej tematem była prezentacja trasy, uczestników i całej otoczki rajdu, na który wszystkich fanów motoryzacji chyba nie trzeba specjalnie zapraszać. Moto-sport w każdym wydaniu to jedna z tych dyscyplin, które na żywo wypadają nieporównywalnie ciekawiej, niż w telewizorze.

Więcej o 73. Rajdzie Polski na oficjalnej stronie wydarzenia TUTAJ.