Breitling The Book – kompendium wiedzy o marce.

Słynąca z produkcji chronografów firma Breitling, ma także spory udział w podboju nieba. Tego i wiele więcej dowiecie się z najnowszej publikacji, jaka właśnie ukazała się na rynku. Po raz pierwszy szczegółowo opisano historię wielkiej przygody, która zaczęła się 125 lat temu, a nierozerwalnie łączy się ze współczesnością. Bazuje przy tym na historycznych odkryciach i jest okraszona ponad 450 zdjęciami, wliczając oryginalne, numerowane dokumenty.

foto: Breitling
foto: Breitling

„Breitling The Book” przedstawia i obrazuje ponad 120 lat pasji do chronografów, przypominając czytelnikom decydującą rolę, jaką właśnie ta marka odegrała w rozwoju tego typu zegarków. Począwszy od pierwszych czasomierzy kieszonkowych Léona Breitlinga z 1884, aż do dzisiejszych „narzędzi dla profesjonalistów”, przez odseparowanie funkcji „Start / Stop” oraz „Zeruj” i wprowadzenie na rynek pierwszego automatycznego chronografu w 1969 roku.

Album pokazuje ścisłe powiązanie pomiędzy marką i przestrzenią powietrzną od momentu pojawienia się pionierów lotnictwa. Kombinacja słów i zdjęć daje szansę nie tylko poznania najbardziej znanych pokładowych chronografów, które zajęły specjalne miejsce w samolotowych kokpitach już w 1930r, ale również historię ścisłej współpracy pomiędzy Breitlingiem a przemysłem lotniczym w ogóle.

foto: Breitling
foto: Breitling

Opublikowanie książki zbiegło się w czasie z dość istotnym krokiem, podjętym przez firmę Breitling, tj. z uruchomieniem własnego werku dla mechanicznego chronografu. Publikacja nakreśla najważniejsze charakterystyki nowego kalibra B01, który jest zwieńczeniem wieloletniego poszukiwania doskonałości, wydajności i niezależności.

„Breitling The Book” to przyjaźnie napisana i bogato ilustrowana publikacja dostępna w pięciu językach: angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim i włoskim. Można ją zamówić zarówno na stronie breitling-the-book.com, jak również u autoryzowanych przedstawicieli marki.

Książka jest pozycją obowiązkową dla sympatyków marki Breitling, chronografów i lotnictwa oraz miłą lekturą dla zagorzałych miłośników sztuki zegarmistrzowskiej. 

 

Breitling The Book
Autor: Hervé Genoud
336 stron, wymiary 24 x 30 cm
450 czarno-białych i kolorowych ilustracji
Dostępna w językach: angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim i włoskim

Źródło: materiały prasowe Breitling / opracownie własne
Tłumaczenie: eMjotKa, Tomasz Kiełtyka