Breitling Cockpit B50

„Instruments for professionals” to chwytliwe hasło marketingowe Breitlinga, które choć średnio pasuje do zegarków mechanicznych, idealnie wpisuje się w filozofię budowania zegarków takich jak nowy Cockpit B50 dla pilotów.

Manufaktura Breitling szczyci się w swoim logotypie 130 latami historii (a.d. 1884) podczas których – jak pokazała historia – udało jej się stworzyć kilka prawdziwych ikon. Zapewne największą z nich jest Navitimer, chronograf z charakterystycznym designem zdominowanym przez skalę suwaka logarytmicznego. O ile jednak mechaniczne zegarki są działami zegarmistrzowskiej sztuki, prawdziwy instrument dla profesjonalisty (w myśl motta marki) winien być nieco bardziej funkcjonalnym i rozbudowanym narzędziem. I tu Breitling także pochwalić się może ciekawymi rozwiązaniami, napędzanymi przez manufakturowe kalibry SuperQuartz™. Technologia ta to w skrócie wielofunkcyjny, rozbudowany mechanizm kwarcowy ze znacznie poprawioną dokładnością (rzędu 10 razy lepszą niż w standardowym kalibrze z baterią). Kolejny z serii „superkwarców” Breiltinga, z certyfikatem chronometru COSC, wylądował w kopercie nowego instrumentu dla pilotów – Cockpit B50.Tytanowy zegarek (także w wersji pokrytej czarną powłoką karbonową) napędza kwarcowy mechanizm z ładowaną baterią (z gniazdka lub przez USB) i całym wachlarzem funkcji: chronografem flyback, odliczaniem, drugą strefą czasową w systemie UTC, dwoma alarmami (w wersji dźwiękowej i wibracyjnej), czasem lotu, elektronicznym tachometrem, wiecznym kalendarzem i wreszcie wskaźnikiem stanu naładowania baterii.

Cockpit B50
Cockpit B50

Analogowo-cyfrowy cyferblat (w wersji czarnej, szarej albo niebieskiej) to dwie centralne wskazówki plus dwa duże wyświetlacze LED. Całość jest podświetlana na życzenie po wciśnięciu wielofunkcyjnej koronki lub gdy użytkownik zegarka przekręci swój nadgarstek o 35° – wtedy podświetlenie aktywuje się automatycznie.

Cockpit B50
Cockpit B50

Cockpit B50, jak przystało na rasowego tool watcha, ma pokaźne 46mm średnicy, obrotowy bezel ze skalą kompasu i do wyboru tytanową bransoletę albo gumowy pasek.