Baume & Mercier Promesse Celestial Reverie

Promesse jest dosyć młodą (istnieje dopiero od trzech lat), ale rozpoznawalną serią. O jej powodzeniu decydują m.in.: oryginalny kształt koperty z owalnym pierścieniem, schowana koronka oraz diamenty nietypowo rozmieszczone na pierścieniu otaczającym cyferblat. W najnowszej wersji dochodzi jeszcze jeden ciekawy szczegół – okno ze wskazaniami faz Księżyca zajmujące prawie połowę tarczy.

Ciemnoniebieski, błyszczący pasek ze skóry aligatora i tarcza w różnych odcieniach szafiru podkreślają niebiański klimat modelu Promesse Celestial Reverie. Do tego dochodzą dwa półksiężyce na pierścieniu wysadzane 30 brylantami różnej wielkości (masa: 0,38 kr; Top Wesselton, jakość VS), przypominającymi gwiezdny pył. Wskazania faz Księżyca zostały przedstawione w dosyć realistyczny sposób i umieszczone na ciemnym dysku, dzięki czemu są widoczne, ale całkowicie nie zdominowały granatowej tarczy.

Baume & Mercier Promesse Celestial Reverie
Baume & Mercier Promesse Celestial Reverie

Najwyraźniej projektant chciał na nie zwrócić uwagę, jednak zrobił to w sposób dyskretny (zresztą jak we wszystkich zegarkach marki Baume & Mercier). Ciemną tarczę rozjaśniają: widoczny w oknie Księżyc, błyszczące wskazówki oraz przyciągające wzrok indeksy godzinowe. Cztery z nich to brylanty o masie 0,02 kr, barwie Top Wesselton i czystości VS. W zegarku Promesse Celestial Reverie, błyszczą się nie tylko brylanty, ale także lakierowany pasek i 34-milimetrowa koperta wykonana z polerowanej stali. Za wszystkie wskazania odpowiada kwarcowy mechanizm.

Baume & Mercier Promesse Celestial Reverie
Baume & Mercier Promesse Celestial Reverie

Jak widać na tym przykładzie, modele z niebieskimi tarczami wciąż są modne i z pewnością nadal będą widoczne w kolekcjach wielu marek.