Basel 2013: Glashütte Original Senator

Zestaw klasycznych komplikacji w delikatnie przeprojektowanych, eleganckich kopertach wzbogaci kolekcję Senator manufaktury z Glashütte.

Nowa seria Senator to dwa modele z tradycyjnymi komplikacjami datownika i faz księżyca – Senator Panorama Date i Senator Panorama Date Moon Phase. Jak sugerują nazwy, pierwszy prezentuje komplikację dużego datownika (nazywanego przez markę Panorama Date), drugi dokłada do niej jeszcze wskazanie aktualnej fazy księżyca.

Senator Panorama Date
Senator Panorama Date

Wspomniane komplikacje wraz ze standardowym wskazaniem czasu (trzy centralnie zamontowane, termicznie niebieszczone wskazówki typu „poire”) napędzają automatyczne, w 100% manufakturowe kalibry GO – odpowiednio 100-03 i 100-04. Oba mają 55-godzinną rezerwę chodu, podwójny bęben sprężyny, regulowany 18-toma mikrośrubkami balans ze regulacją w postaci łabędziej szyi, szkieletowany wahnik z 21ct złota i zestaw standardowych dla manufaktury zdobień, idealnie widocznych przez szafirowy dekiel (niestety zdjęcia brak, pokażemy po Bazylei).

Caliber 100
Caliber 100

Elegancka i prosta koperta z nieco przeprojektowanym, wysmuklonym bezelem ma 40mm średnicy i można będzie wybrać sobie jej wersję ekskluzywną w 18ct różowym złocie lub budżetową, w stali. W jej wnętrzu, pod szafirowym szkiełkiem, zamknięto również przeprojektowaną, śnieżnobiałą tarczę z naniesionymi indeksami rzymskimi oraz ringiem minutowym w kolorze kontrastującej idealnie czerni. Okienko dużego datownika (tło w kolorze kości słoniowej z czarnym cyframi) ulokowane jest na godz.4, wycięcie z błękitnym dyskiem faz księżyca symetrycznie, między godz.10 a 11. Całość, w stosunku do poprzedniego wariantu, zdecydowanie zyskała elegancki, stylowy charakter w typowo „niemieckim” klimacie.

Senator Panorama Date Moon Phase
Senator Panorama Date Moon Phase

Senator Panorama Date i Panorama Date Moon Phase można będzie sobie sprawić (czytaj: kupić) na czarnym aligatorze z zapięciem motylkowym albo na bransolecie. Opcja nr.2 zarezerwowana jest tylko dla wersji stalowej.

Źródło: Glashutte Original
Opracowanie: Łukasz Doskocz