BASEL 2010: ML Les Classiques Chronograph Automatic

Kolekcja Les Classiques marki Maurice Lacroix powiększy się o stylowy, klasyczny chronograf w stalowej kopercie i trzech wersjach kolorystycznych tarczy. Oficjalna prezentacja odbędzie się podczas tegorocznego BASELWORLD.

foto: mauricelacroix.com
foto: mauricelacroix.com

Chronograf jest jedną z najpopularniejszych i jednocześnie najbardziej lubianych zegarmistrzowskich komplikacji. Łatwy i szybki pomiar krótkich odcinków czasu daje poczucie bliskiego obcowania z upływającym czasem przy pełnej kontroli tego upływu. W kolekcji Maurice Lacroix znaleźć można kilka różnych wariantów chronografów, na czele z manufakturowym Le Chrohongraphe. Teraz do tej rodziny dołączą klasyczny modele z serii Les Classiques w bardzo eleganckiej, stylowej formie.

Nowy chronograf Maurica Lacroix wyróżniać się będzie ładną, starannie wykończoną stalową kopertą o średnicy 41mm i wodoszczelności 30m. Do wyboru otrzymamy aż 4 warianty kolorystyczne tarczy. Obok klasycznych – srebrnej i czarnej – także w srebrnej ze złotymi indeksami oraz najciekawszej w moim odczuciu, nieco awangardowej, niebieskiej.

W zegarku umieszczono doskonale znany, bazujący na Valjoux 7750, kaliber ML 112 z naciągiem automatycznym. Chronograf wyposażony jest w centralną sekundę, oraz liczniki: 30-minutowy i 12-godzinny. Mechanizm pracuje z częstotliwością 28.800 wahnięć/h i ma 48-godzinną rezerwę chodu. Całość udekorowana jest ozdobnymi perłowaniami i pasami Genewskimi.

foto: mauricelacroix.com
foto: mauricelacroix.com

Czasomierz dostępny będzie na czarnym, skórzanym pasku (ze skóry cielęcej) lub metalowej bransolecie. Ładnie zaprojektowany, bardzo ascetyczny zegarek idealnie wpisuje się w tradycyjny wizerunek serii Les Classiques.

źródło: Maurice Lacroix
opracowanie: Łukasz Doskocz