Tissot Ballade – Basel 2018

Wersje damska i męska wyglądają bardzo podobnie i mają ten sam mechanizm. Oto model Ballade, czyli propozycja dla par, o ile lubicie mieć takie same lub bardzo podobne zegarki.

W swojej historii firma Tissot wielokrotnie zdobywała nagrody w konkursach chronometrycznych, ustanawiając wciąż nowe kryteria dotyczące precyzji i niezawodności. W ubiegłym roku Tissot stworzył precyzyjny zegarek o nazwie Ballade, w którym po raz pierwszy zastosował mechanizm z komponentami z krzemu i certyfikatem chronometru wydanym przez szwajcarski instytut COSC. Ten sam mechanizm trafił w tym roku też do damskiej wersji modelu Ballade, który na pierwszy rzut oka wygląda jak pomniejszona kopia męskiego wariantu. W pewnym sensie nią jest, różni się jednak kilkoma szczegółami.

Tissot Ballade
Tissot Ballade

Na przykład trochę inaczej wyglądającą tarczą: w damskim zegarku jest ona zrobiona z jasnej macicy perłowej, której połysk najbardziej widać w środkowej części. Poza tym, koperta ma dużo mniejszą średnicę – 32 mm (w męskim 41 mm). Pozostałe elementy są takie same, czyli nakładane, proste indeksy godzinowe, dwie cyfry dla godz. 6 i 12, datownik na godz. 3 oraz otaczający tarczę, żłobkowany pierścień w kolorze różowego złota.

Tissot Ballade
Tissot Ballade

Oba zegarki mają też dwukolorowe bransolety (stal i stal pokryta powłoką PVD w kolorze różowego złota) oraz przezroczyste dekle z szafirowego szkła. Pod nimi pracuje automatyczny mechanizm Powermatic 80 z dużą, bo 80-godzinną rezerwą chodu i certyfikatem chronometru potwierdzającym jego precyzję. W tym werku firma Tissot po raz pierwszy zastosowała krzemową sprężynę włosową. Dzięki niej zegarek jest między innymi odporny na działanie wszechobecnych pól magnetycznych.

TISSOT - partner relacji z targów Baselworld 2018

Tissot Ballade

Producent Tissot
Nazwa modelu Ballade
Mechanizm z automatycznym naciągiem
Symbol mechanizmu Powermatic 80
Rezerwa chodu (h) 80
Tarcza jasna, z macicy perłowej
Koperta stal z częściową powłoką PVD w kolorze różowego złota
Średnica (mm) 32
Pasek bransoleta