Omega Seamaster Aqua Terra 150M Master Chronometer Ladies 38 mm – Basel 2018

Biżuteryjny i jednocześnie wodoszczelny jak sportowy model. Nowy Seamaster Aqua Terra Jewellery jest dowodem na to, że detale (w tym przypadku kamienie szlachetne i kolorowy pasek) potrafią całkowicie zmienić wygląd zegarka.

Seria Seamaster Aqua Terra kojarzy się przede wszystkim z modelami o sportowym charakterze, więc ta biżuteryjna wersja może być dla niektórych zaskoczeniem. Jednak w tym roku firma Omega postawiła nie tylko na sport i wygodę, lecz także na elegancję. Dlatego najnowsza wersja wygląda bardzo klasycznie, a jedyną, „sportową” cechą jest wyższa klasa wodoszczelności koperty (150 m).

Seamaster Aqua Terra Jewellery
Seamaster Aqua Terra Jewellery

Koperta nie należy do małych – ma średnicę 38 mm i jest zrobiona ze złota Sedna™ (jego skład to autorska receptura firmy Omega). Z tego samego złota są zrobione wskazówki, stożkowata koronka ozdobiona logo marki i wzór na tarczy przypominający fale (w końcu to seria Seamaster). Kiedy bardzo dokładnie przyjrzymy się tarczy, zauważymy, że tło tworzą mikroskopijne fale (giloszowany wzór). I na to oryginalne podłoże zostały naniesione, wyraźniej zaznaczone fale ze złota Sedna™ oraz fale wysadzane brylantami (w sumie jest 191 brylantów). Falisty wzór powtarzający się na tarczy przypomina o rodowodzie modelu Seamaster Aqua Terra Jewellery, czyli morskich klimatach. W połączeniu z dwunastoma czerwonymi rubinami o szlifie markizowym wygląda to naprawdę fascynująco. Zwłaszcza, że czerwień rubinów jest dodatkowo wyeksponowana dzięki brylantom na pierścieniu otaczającym tarczę oraz błyszczącemu, krwistoczerwonemu paskowi.

Seamaster Aqua Terra Jewellery
Seamaster Aqua Terra Jewellery

Jednak model Seamaster Aqua Terra Jewellery nie jest kolejnym, biżuteryjnym cackiem. Za wskazania godzin, minut i sekund odpowiada tu automatyczny mechanizm (Master Chronometer kaliber 8807), który ma dwa certyfikaty: chronometru wydany przez COSC i ten wydany przez Szwajcarski Federalny Instytut Metrologii (zegarki są tam testowane w całości; sprawdzana jest ich wodoszczelność, odporność na działanie pól magnetycznych, precyzja chodu w różnych pozycjach i temperaturach).

Seamaster Aqua Terra Jewellery
Seamaster Aqua Terra Jewellery

TISSOT - partner relacji z targów Baselworld 2018

Omega Aqua Terra 150M Master Chronometer Ladies 38 mm

Producent Omega
Nazwa modelu Aqua Terra 150M Master Chronometer Ladies 38 mm
Ref. 220.58.38.20.99.004
Mechanizm z automatycznym naciągiem
Symbol mechanizmu 8807
Rezerwa chodu (h) 55
Tarcza biała
Koperta złoto Sedna
Średnica (mm) 38
Wodoszczelność 150m
Pasek skórzany